Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Andis Ādiņš: Devos noķert brīvdienu Liepājas ezerā

Foto no Anda Ādiņa personīgā arhīva.

Pie varenas līdakas Liepājas ezerā šoruden tika Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs Andis Ādiņš. Viņam tā ir līdz šim otrā lielākā noķertā zaļsvārce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Ādiņš copēt devās oktobra beigās lokdauna laikā. Viņam veiksmīga izrādījās svētdiena – 24. oktobris. Liepājas ezera Reiņa galā, sākot copēt ap pulksten 13, nekas īpašs neķērās. Pāris stundu laikā viens asarītis un bezmēra līdaciņa.

Ap pulksten 16 A. Ādiņš sāka braukt ārā no ezera un pa ceļam uz krastu pieteicās šī līdaka. Tā svēra 7,7 kilogramus. Makšķernieks norāda, ka vieta varēja būt tā pati, kur 2019. gada maijā 8,2 kilogramus smago līdaku noķēra liepājnieks Ainars Šteinbergs.

A. Ādiņš līdaku noķēra ar vidēji lielu vobleri. Viņš uz copi bija devies viens pats, turklāt aizmirsot mājās uztveramo tīkliņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dabūju ar rokām iecelt laivā. Visu laiku bija bail, ka neaiziet, bet tad izdevās aiz žaunas aizķert. Kad pienāca tuvāk laivai, tad sapratu, ka ir liela. Mazākas parasti ļoti spirinās, bet šī nāca kā baļķis. Cīņa nebija ilga,” atminas A. Ādiņš. Viņš piebilst, ka lielākās bažas bija par to, vai izdosies iecelt laivā, vai bez uztveramā tīkliņa līdaku nepazaudēs.

A. Ādiņam makšķerēšana ir vaļasprieks, kam daudz laika nesanāk, parasti vienu vai divas reizes mēnesī. Viņa copes vieta ir Liepājas ezers, kur laivu bāzē ir sava laiva. 1. maijā došanās copēt ir kā likums, vasarā maz sanāk laika, bet biežāk atkal rudenī. Lokdauna laikā sporta dzīve bija apstājusies, tāpēc izdevās noķert gan lielisku brīvdienu, gan vienu no savām lielākajām līdakām.

A. Ādiņam līdz šim lielākā līdaka ir pieķērusies pirms desmit gadiem 1. maijā – 8.2 kilogrami. “Tā ir lieliska iespēja izvēdināt galvu,” par makšķerēšanu saka Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.