Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Andris Vecumnieks “Dzintara muzikālo sarunu klubā” iepazīstinās ar romantisko simfoniju

Publicitātes foto

Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” izglītojošais lekciju cikls “Dzintara muzikālo sarunu klubs” turpina papildināt mūzikas entuziastu zināšanas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Otrdien, 1. martā plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors un diriģents Andris Vecumnieks klausītājus iepazīstinās ar romantisma laikmeta simfoniju un tās ceļu no mīlestības līdz mīlas nāvei, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Romantisma laikmets mākslā ienāk ar subjektīvā glorifikāciju un personisko, individuālo problēmu atspoguļošanas prioritāti. Pirmo reizi atbrīvoja komponistu emocijas, un “punķi un asaras” kļuva par mākslinieciskās izpausmes galveno tēmu. Viena no šīm tēmām ir mīlestība – kādam neprātīga, kādam apmāta, vēl kādam citam – aizliegtā, kaislīgā, apgarotā. Romantiskās simfonijas ceļš no mīlas līdz mīlas nāvei ļaus ieskatīties dažu romantisma laikmeta komponistu daiļradē un salīdzināt romantisma attīstību gadsimta griezuma kontekstā,” ar gaidāmo lekciju iepazīstina profesors Andris Vecumnieks.

Andris Vecumnieks ir pieredzes bagāts komponists, diriģents, muzikologs un JVLMA Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs, arī Muzikoloģijas un Kompozīcijas katedru docētājs. 2015. gadā ieguvis mākslas zinātņu doktora grādu (Dr. art.) par mūzikas teatralitātes problēmām. Vecumnieks ir lasījis vairāk nekā 60 akadēmiskās lekcijas un vadījis vairāk nekā 40 meistarklases un meistardarbnīcas Latvijā un ārvalstīs. Kā diriģents sniedzis aptuveni 400 koncertu dažādās pasaules vietās un bieži sadarbojas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri. Viņa komponētie skaņdarbi atrodami Latvijas un starptautiskajā koncertapritē. Vecumnieks ir Latvijas Komponistu savienības biedrs un padomes loceklis un kopš 2012. gada tiek regulāri pieaicināts kā Lielās Mūzikas balvas žūrijas komisijas loceklis un žūrijas priekšsēdētājs, Latvijas un starptautisko konkursu žūrijas loceklis.

Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. Izglītojošais lekciju cikls interesentiem bez dalības maksas pieejams kā klātienē, “Lielā dzintara” Kamerzālē, tā tiešsaistē no jebkuras vietas pasaulē video konferences veidā. Cikla tikšanās reizēs – lekcijās – ir iespēja sastapties gan ar mūzikas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunu klubam interesenti var pievienoties jebkurā laikā. Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr.: 634 24 555. Lai reģistrētos attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu vietnē: https://ieej.lv/dzintara-sarunu-klubs. Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus “tērzētavā”. Lekcijas video pārraide būs pieejama tikai tiešraides brīdī.

Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī koncertzāles “Lielais dzintars” sociālā tīkla Facebook profilā: www.facebook.com/greatamber un Youtube kontā. Katras lekcijas norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Dalība: bez maksas.
Lekciju ciklu organizē koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Atbalsta: Liepājas pašvaldība, fonds “Uniting History” un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atbalsta biedrība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.