Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

apkopojums – Krievija turpina uzbrukumu Ukrainai

Kijeva Krievijas iebrukuma laikā, 26.02.2022.

Sestdien Krievijas karaspēks turpina uzbrukumu Ukrainai, ziņo Ukrainas sauszemes spēku štābs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais pretinieka mērķis ir ielenkt un bloķēt Kijevu, norāda armija, vēsta LETA.

Ienaidnieks Ukrainas pierobežas rajonos sācis rezerves vienību pārdislokāciju un turpina gaisa uzlidojumus lidlaukiem un Ukrainas armijas grupējumiem Ukrainas austrumos un Kijevas apgabala ziemeļu daļā.

Veikti atsevišķi uzlidojumi Sumu, Poltavas un Mariupoles rajonos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Melnajā jūrā esošie Krievijas karakuģi turpinājuši Ukrainas apšaudi ar spārnotajām raķetēm “Kalibr”.

Taktiskās aviācijas vadība notiek no Baltkrievijas un okupētās Krimas teritorijas.

Tiek ziņots, ka Krievijas karaspēks zaudē uzbrukuma tempu un sagaidāma papildspēku ievadīšana kaujās. Krievi spiesti apstāties apgādes trūkuma dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Poļesjē septiņas krievu bataljonu taktiskās grupas apturētas līnijā Borodjanka-Buča-Višhoroda.

Noticis desantēšanās mēģinājums Tomiļivkas rajonā. Desants ir iznīcināts.

Visu nakti uz sestdienu Ukrainas armija atvairīja Krievijas karaspēka mēģinājumus ielauzties Kijevā, un krievu tanku apturēšanā aktīvi iesaistījušies arī civiliedzīvotāji. Sociālās saziņas vietnēs izplatīts videoieraksts, kurā redzams, kā ar Molotova kokteiļiem viens pēc otra Kijevas nomalē tiek aizdedzināti krievu tanki un bruņutransportieri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Kijevu arī no ziemeļaustrumiem virzās 14 bataljonu taktiskās grupas, taču tās apturētas Ņižinas rajonā.

Kijevas apgabala Vasiļkivā agrā sestdienas rītā tika izsēdināts krievu desants, taču pēc smagas kaujas ukraiņiem pilsētu izdevies noturēt.

Naktī uz sestdienu pie Vasiļkivas notriekta Krievijas transportlidmašīnas IL-76. Visi tajā esošie 40 desantnieki un deviņi apkalpes locekļi gājuši bojā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptuveni kopš pusdienas laika pie Ždviživkas, kas atrodas aptuveni 37 kilometrus uz ziemeļiem no Kijevas stāv milzīga Krievijas karaspēka kolonna, kurā ir apmēram 370 tehnikas vienības, ziņo ukraiņu mediji.

Sestdienas vakarā Kijevas apgabala administrācija ziņo, ka smagas kaujas turpinās Hostomeļā. Turpinās cīņas arī par Vasiļkivas lidlauku.

Tikmēr pie Višhorodas fiksēta liela krievu tehnikas koncentrēšanās. Iespējams, ka ienaidnieks tur izveidojis bāzi uzbrukumam Kijevai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čerņigovas mērs Vladislavs Artošenko sestdien aicināja pilsētniekus gatavoties ielu cīņām, kamēr krievi pilsētu apšaudīja ar reaktīvajiem daudzstobru mīnmetējiem “Grad”. Tomēr pilsētā iebrucējiem nav izdevies ielauzties. Ukrainas armija iznīcinājusi divus tankus, bet vairākus citus sagrābusi, un tagad tie tiks izmantoti pret pašiem krieviem.

Armija ziņo, ka karavīriem aktīvi palīdz civilisti, kas gatavo Molotova kokteiļus, uzpildes stacijās nolej degvielu un bojā dzelzceļa tiltus.

Horodņas rajonā Čerņigovas apgabalā Ukrainas gaisa spēku uzlidojumā sagrauta liela pretinieka kolonna, iznīcinot aptuveni 20 tehnikas vienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukrainas armija apturējusi pretinieka virzību Slobižanskes virzienā. Turpinās aizstāvēšanās kaujas Harkovas apgabalā.

Tiek arī ziņots, ka virs Harkovas apgabala no Krievijas lidmašīnām izmestas visā pasaulē aizliegtās kasešu bumbas ar Padomju Savienībā ražotajām kājnieku mīnām “‘Ļepestok” (“Ziedlapiņa”).

Pēc ielu cīņām Ohtirkā Sumu apgabalā pilsēta atrodas Ukrainas armijas kontrolē. Krievi sabombardējuši pilsētā esošās kazarmas.

Poltavā pie kara lidlauka Ukrainas teritoriālās aizsardzības cīnītāji sestdien notriekuši četrus krievu bezpilota lidaparātus

Nikolajevas apgabalā Kobļeves rajonā iznīcināts krievu kuteris un aptuveni 20 diversanti.

Tomēr Nikolajevai tuvojas krievu tanki, un pilsēta gatavojas “riņķa aizsardzībai”.

Virs Odesas ukraiņu zenītartilērija notriekusi Krievijas iznīcinātāju SU-30.

Ukrainas ministre uz laiku okupēto teritoriju lietās Irina Vereščuka ziņo, ka Ščastja Luhanskas apgabalā, kur divas diennaktis norisinājušās sīvas kaujas, ir par 80% iznīcināta un sākta pilsētas evakuācija. Krievi uz evakuācijas kolonnu atklājusi reaktīvo mīnmetēju “Grad” uguni.

Luhanskas apgabala administrācijas vadītājs Sergejs Gaidajs ziņo, ka krievi ieņēmuši Staničnoluhanski, Krimski, un Markivku.

Vēlāk Gaidajs ziņoja, ka pie Sjeverodoneckas Ukrainas armija iznīcinājusi Krievijas karspēka kolonnu un piespiedusi ienaidnieku atiet daudzus kilometrus. Iznīcināta krievu tehnika, daudz nogalināto.

Savukārt pie Rubižnes novērsts diversantu grupas mēģinājums iekļūt pilsētā.

Doņeckas apgabalā visas frontes garumā Krievijas karaspēks apzināti apšauda civilās infrastruktūras objektus, ziņo apgabala kara administrācijas vadītājs Pavlo Kiriļenko.

Aizsardzības ministra vietniece Anna Maļara sestdienas rītā pavēstīja, ka saskaņā ar datiem uz sestdienu plkst.6 kopš Krievijas agresijas sākuma notriektas 14 krievu lidmašīnas un astoņi helikopteri, sašauti 102 tanki un 536 bruņutransportieri, iznīcināti 15 lielgabali, viena zenītraķešu iekārta BUK un 17 automašīnas.

Krievu dzīvā spēka zaudējumi līdz sestdienai plkst.6 bija sasnieguši 3000 karavīru.

Tajā pašā laikā Ukrainas prezidenta kancelejas vadītājs Mihailo Podoļaks sestdienas rītā paziņoja, ka nogalināto krievu karavīru skaits pārsniedzis 3500.

Savukārt sestdienas vakarā prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovs pavēstīja, ka dienas gaitā Krievijas karaspēks Ukrainā zaudējis vairāk nekā 1000 kritušo un aptuveni 2500 ievainoto.

Starp nogalinātajiem esot arī ģenerālis Magomeds Tušajevs, Čečenijas vietvalža Ramzana Kadirova nacionālās gvardes 141 motorizētā pulka komandieris.

Turklāt krievu karavīri, tostarp pat augstākie virsnieki, masveidā padodas gūstā. Sestdien sagūstīts kādas karaspēka daļas štāba priekšnieks un kāda tanku bataljona komandieris. Vairāk nekā 300 no gūstā kritušajiem krieviem ir obligātā dienesta karavīri.

Sestdienas vakarā Ukrainas gaisa spēki paziņojuši ka pēdējo 24 stundu laikā notriekti trīs krievi iznīcinātāji SU-30 un divi pikējošie bumbvedēji SU-25, kā arī notriekti 11 dažādu tipu helikopteri.

Savukārt ukraiņu bezpilota lidaparāts “Bayraktar” iznīcinājis ienaidnieka vilciena sastāvu ar degvielu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.