Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Apledojuma un atkalas dēļ var atcelt reģionālo autobusu reisus vai būtiski kavēsies to izpilde

Tuvākajās dienās apledojuma, atkalas un piesalstoša lietus dēļ reģionālo autobusu reisu izpildes kavēšanās var būt no dažām minūtēm līdz pat stundai, kā arī pārvadātāji atkarībā no faktiskā ceļu stāvokļa var lemt par reisu daļēju vai pilnīgu atcelšanu pasažieru drošības dēļ, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvadātāji jau informējuši par vairāku reisu kavēšanos un pat atcelšanu Kurzemē, piemēram, Talsos, Ventspilī, Liepājā, kā arī Zemgalē, jo līst piesalstošs lietus, savukārt ceļu apstrādes ar pretslīdes materiāliem apledojums izveidojas atkārtoti, būtiski samazinot drošas braukšanas iespējas.

Autotransporta direkcija iesaka plānot braucienus ar laika rezervi, kā arī sekot līdzi aktuālajai informācijai par atceltajiem reisiem direkcijas mājas lapā sadaļā “Atceltie reisi”: www.atd.lv/lv/atceltiereisi.

Patlaban informācija mājaslapā liecina, ka slikto ceļa apstākļu dēļ atcelts reiss Kuldīga-Laidi-Skrunda plkst.13.30. Savukārt AS “CATA” šoferu trūkuma dēļ šodien atcēlusi astoņus reisus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autotransporta direkcija aicina reģionālo autobusu pasažierus šajos laikapstākļos rēķināties arī ar iespējamu garāku transportlīdzekļu bremzēšanas ceļu, iespējams, peļķēm ap pieturām.

Papildu direkcija atgādina, ka ceļu satiksmes noteikumi nosaka – pasažieriem, kuru sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām, braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem.

Kā vēstīts, pa dienu, atbilstoši prognozei, sasalstošais lietus var skart lielāko daļu Latvijas. Autoceļi būs ļoti slideni, pārvietošanās pa tiem var būt īpaši apgrūtināta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji, un arī pēc apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem nokrišņu un laika apstākļu ietekmē apledojums var veidoties atkārtoti.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.