Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Kopš pandēmijas sākuma 17% Latvijas iedzīvotāju sākuši biežāk lietot alkoholu

Foto – Pixabay

Kopš pandēmijas sākuma 17% Latvijas iedzīvotāju sākuši biežāk lietot alkoholu, turklāt 6% to sākuši darīt izteikti biežāk, liecina “BENU Aptiekas” Stresa termometra aptaujas rezultāti, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Gemius”, aptaujājot vairāk nekā 3100 respondentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr 44% respondentu nekādas izmaiņas nav novērojuši, 22% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, bet vēl 2% alkohola lietošanu šajā laikā ir atmetuši, vēsta LETA.

Salīdzinot rezultātus pēc dzimuma, atklājies, ka izteikti biežāk alkoholu sākuši lietot vīrieši. Sieviešu vidū alkoholu patlaban biežāk lieto 14%, 44% aptaujāto sieviešu izmaiņas nav novērojušas, 25% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, bet 2% aptaujāto sieviešu Covid-19 laikā ir atmetušas alkohola lietošanu.

Savukārt aptaujāto vīriešu vidū alkoholu biežāk lieto 21%, no kuriem 9% to dara izteikti biežāk, bet 12% – nedaudz biežāk, kamēr 44% izmaiņas nav novērojuši, 18% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, 2% alkohola lietošanu Covid-19 laikā ir atmetuši vispār, bet vēl 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Analizējot datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas autori secinājuši, ka kopumā šobrīd alkohola lietošana izteiktāka ir latviešu vidū. Proti, 17% latviešu atzinuši, ka Covid-19 laikā alkoholu lieto biežāk, 44% izmaiņas nav novērojuši, 14% alkoholu lieto retāk nekā iepriekš, 21% alkoholu nelieto vispār, 2% Covid-19 laikā ir atmetuši iedzeršanu, bet vēl 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Tikmēr krievvalodīgo vidū 13% atklāja, ka Covid-19 laikā alkoholu lieto biežāk, 40% izmaiņas nav novērojuši, 9% alkoholu lieto retāk nekā iepriekš, 29% šajā laikā alkoholu nelieto vispār, bet vēl 8% Covid-19 laikā ir atmetuši iedzeršanu.

Raugoties uz iegūtajiem rezultātiem pēc respondentu vecuma, secināts, ka Covid-19 laikā biežāk alkoholu lieto gados jaunāki un vidēja vecuma cilvēki, piemēram, gan vecumā no 18 līdz 24 gadiem, gan grupā no 35 līdz 44 gadiem alkoholu kopš pandēmijas sākuma biežāk lieto 22% attiecīgo grupu respondentu, savukārt vecumā no 25 līdz 34 gadiem šis rādītājs ir 20% (9% – izteikti biežāk, 11% – nedaudz biežāk), kamēr pārējās vecuma grupās tas svārstās no 8% līdz 14%.

Salīdzinājumā ar pandēmijas sākumu – 2020.gada aprīļa sākumā iegūtajiem datiem -, secināms, ka patlaban alkohols tiek lietots biežāk, jo pērn pavasarī jeb Covid-19 sākumā alkoholu biežāk lietoja 11% respondentu, 46% alkohola patēriņā nekādu izmaiņu nebija, 9% šajā laikā alkoholu lietoja retāk nekā parasti, savukārt 33% aptaujāto atzīmēja, ka alkoholu nelieto vispār. Vairāk nekā gada laikā ir samazinājies respondentu īpatsvars, kuri alkoholu nelieto vispār. Ja pērnā gada pavasarī tie bija 33%, tad šobrīd – 22%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, aptaujājot 3109 respondentus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.