Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Apvienotais saraksts: kara laikā ir jārīkojas vienoti un jāstiprina Latvijas iekšpolitika

Uldis Sesks. Foto – Aigars Prūsis

Ja demokrātiju sadrumstalo, krīzes laikā tā kļūst vāja. Tuvāk par 1000 kilometriem no Latvijas Austrumu robežas notiekošais karš ir nepārprotama robežšķirtne spējai apvienot spēkus un plecu pie pleca strādāt valsts ekonomiskās stabilitātes, izaugsmes un drošības labā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija, biedrība “ Liepājnieki” un uzņēmējs Uldis Pīlēns lēmuši veidot jaunu politisku platformu, Saeimas vēlēšanās šī gada rudenī startējot apvienotā sarakstā. Jaunizveidotā platforma ir atvērta ikvienam savas jomas bezpartejiskam profesionālim, kā arī citām politiskām partijām. Šodien politikā vairāk kā jebkad nepieciešami spēcīgi līderi, kuri valstiski sarežģītās situācijās spēj pieņemt pragmatiskus lēmumus un uzņemties atbildību par tiem. Personības, kas spēj iedrošināt, iesaistīt un apvienot, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas Zaļās partijas biroja vadītāja Līga Bulmeistere.

Apvienotā saraksta virzītājspēks ir pārliecība, ka šajā ģeopolitiski un ekonomiski sarežģītajā laikā, kad mums tepat blakus, kaimiņos, ir neprognozējams agresors, vienā platformā jāapvieno profesionāļi, eksperti, politiķu pieredze un zināšanas, lai kopā Latvijas valsts virzību šajos ļoti grūtajos laikos, kas mūs sagaida tuvākajā laikā, padarītu vienotāku un līdzsvarotāku.

Apvienotā saraksta līderi uzsver, ka Eiropas un visas pasaules jaunajā ekonomikas un drošības situācijā Latvijai turpmākie gadi būs izaicinājumu pilni. Tomēr tieši tāpēc Latvijai, kas sargā demokrātiju, piederību Eiropas Savienības valstu saimei un NATO, ir jābūt stiprai iekšpolitiski, uzņemoties iniciatīvu pieņemt drosmīgus lēmumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs: “Latvijas Zaļā partija ir Atmodas laika partija, izveidota kā pati pirmā politiskā organizācija pirms vairāk nekā 30 gadiem vēl pirms valstiskās neatkarības deklarēšanas 4. maijā. Šis laiks savā trauslumā ir ļoti līdzīgs. Tāpēc ir jāmostas no jauna, atklāti un caurskatāmi apvienojoties komandā ar cilvēkiem, ar kuriem ir vienāds skatījums par Latviju, tās drošību un izaugsmi. Latvijas Zaļās partijas valde ir pieņēmusi lēmumu nākamajās Saeimas vēlēšanās startēt vienā apvienotajā sarakstā ar Liepājas partiju, Latvijas Reģionu Apvienību un bezpartejiskiem profesionāļiem, jo tikai spēku apvienošana šobrīd ir vienīgā Latvijas drošības, ekonomiskā un sociālā iespēja. Latvijai ir vajadzīga mūsdienīga domāšana un drosme, spējot pieņemt valstij svarīgus lēmumus un uzņemoties par tiem atbildību.”

Uldis Sesks, Liepājas partijas priekšsēdētājs: “Latvijai vēsturiskos brīžos izšķirošus lēmumus esam pieņēmuši kopā, apvienojoties. Tā vēl pirms vairāk nekā 25 gadiem jaunā attīstības kursā pagriezām Liepāju, kura šodien kļuvusi par Latvijas Rietumu vizītkarti ar attīstītu ekonomiku, uzbūvētu infrastruktūru, piesaistītiem uzņēmējiem, modernizētu pilsētvidi un atbalstu iedzīvotājiem. Esmu pārliecināts, ka reģionālā pieredze ir Latvijas spēks. Tāpat Latvijas spēks veidojas no līdzcilvēkiem, ar kuriem ir kopīgas vērtības par Latvijas drošības pamatprincipiem un ekonomisko attīstību.”
Edvards Smiltēns, Latvijas Reģionu Apvienības valdes priekšsēdētājs: “Latvijas Reģionu Apvienība ir dziļi sakņota Latvijas novados. Mūsu cilvēki ir pierādījuši, ka nebaidās atbildības un darba. Karš Ukrainā ir parādījis Latvijas tautas stiprumu. Taču pēdējos gados ir bijis redzams, cik ievainojama ir mūsu ekonomika, valsts pārvalde un demokrātija. Tāpēc tagad, kad mūsu valstij priekšā sarežģīti laiki, esam gatavi pievienoties plašam domubiedru pulkam ar savu pieredzi, patriotismu un zināšanām, lai darītu Latviju drošāku un stiprāku.”

Uldis Pīlēns, arhitekts un uzņēmējs: “Demokrātiju nedrīkst sadrumstalot, lai tā krīzes laikā nekļūtu vāja un ievainojama. Mūsu pienākums un atbildība šobrīd ir veidot stabilākas pamatvērtības, nepārprotami parādot, ka Latvijā ir cilvēki un mūsos ir griba nosargāt Latviju fiziski, ekonomiski, sociāli un garīgi. Karš ir arī iemesls, kāpēc partijas ir spējušas apvienoties lielāka mērķa vārdā, jo darīt kā iepriekš nozīmētu zaudēt Latvijas stabilitāti un izaugsmes kursu sīkmanībā. Šis laiks pieprasa profesionāļu, ekspertu, politiķu pieredzes un zināšanu apvienošanu, atverot durvis arī bezpartejiskiem cilvēkiem, kuru zināšanas netiek ierobežotas ar partiju juridiskajiem rāmjiem. Jaunajā platformā būs iespēja konstruktīvi un izlēmīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, tāpēc es tai pievienojos kā bezpartejisks profesionālis ar saviem domubiedriem, un aicinu ikvienu – uzņēmēju, skolotāju, ārstu, radošo profesiju pārstāvjus u.c., kuri vēlas dot savu unikālo ekspertīzi un zināšanas Latvijai, nestāvēt malā!”

Šobrīd notiek darbs pie apvienotā saraksta programmas izstrādes, ar kuru jau drīzumā kopā ar partiju līderiem tiks iepazīstināta sabiedrība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.