Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ar džeza klasikas skaņām “Pegaza pagalma” viesistabu piepildīs Krists Saržants un Kristians Kalva

Sestdien, 27. aprīlī, Liepājas kultūras vietas “Pegaza pagalms” viesistabā notiks džeza pianista Krista Saržanta un trompetista Kristiana Kalvas koncerts. Orķestra skanējuma un džeza klasikas iedvesmotie mūziķi atskaņos Djūka Elingtona un Billija Streihorna kompozīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Kristians Kalva, viņi apzināti vēlējušies atskaņot šo džeza leģendu skaņdarbus, portālu “ReKurZeme” informē “Liepaja Music” sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Gaiķe.

Bez Djūka Elingtona vārda nav iespējams izstāstīt džeza vēsturi. Viņa mūzika ir kļuvusi par daļu no pasaules kultūras mantojuma, un pats Elingtons iegājis vēsturē ne tikai kā pianists un komponists, bet arī kā bigbenda līderis, kuram izdevās noteikt orķestra skanējuma standartus džezā. Savukārt pianists un komponists Billijs Straihorns savu lielāko ieguldījumu džeza mākslā sniedza kā autors skaņdarbiem, kuri pēc Elingtona orķestra atskaņojuma kļuvuši nemirstīgi. Viņa slaveno kompozīciju vidū ir “Take The “A” Train”, “Day Dream”, “Passion Flower”, “Lotos Blossom”, “Satin Doll”, “Chelsea Bridge”, “Lush Life” u.c.

Krists Saržants un Kristians Kalva kopā spēlē dažādos sastāvos. Viens no pēdējā laika vērienīgākajiem priekšnesumiem notika martā – festivāla “Windstream 2024” atklāšanas koncertā VEF Kultūras pilī kopā ar orķestri “Rīga”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan Krists, gan Kristians atzīst, ka spēlēšana duetā ir ļoti atbildīgs solis un ansamblī ļoti liela nozīme ir saskaņai, uzticībai un sapratnei.

“Spēlējot kopā, jūs koncentrējaties viens uz otru, veidojot šo kopējo improvizācijas audeklu,” uzsver Krists. Kristians atzīmē, ka, spēlējot kopā, ļoti svarīga ir muzikālā saikne un ka viņiem ar Kristu sanāk “vienam otru pacelt muzikāli.”

Krists Saržants ir pazīstams ne tikai kā džeza pianists, bet aī kā džeza, laikmetīgās un starpžanru mūzikas komponists. Koncertējot Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Vācijā, ASV un citās valstīs, viņš ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem un sastāviem kā Latvijas Radio bigbends, dāņu džeza kontrabasists Kenets Dāls Knudsens, kontrabasists Robs Dugvajs no ASV, franču-tunisiešu saksofonists Jasīns Bularess, trompetists Konstantīns Jemeļjanovs u.c., kā arī uzstājies kopā ar Latvijas pazīstamākajiem mūziķiem – Ivo Fominu, Renāru Kauperu, Aiju Andrejevu u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūziķa kvinteta ieraksti tika prezentēti lielākajā Eiropas džeza gadatirgū “Jazzahead! 2017” un iekļauti kompilācijas albumos “Jazz in Latvia 2018” un “Jazz in Latvia 2020”. 2020.gadā iznāca Krista Saržanta debijas albums “Then and Now”.

Viens no Latvijas spilgtākajiem jaunās paaudzes džeza trompetistiem Kristians Kalva absolvējis Hāgas Karalisko Konservatoriju, guvis atzinību dažādos starptautiskajos konkursos. Viņš tika pieņemts Nīderlandes “Jong Metropole Orkest” sastāvā uz turpmākiem projektiem, kā arī uzvarējis konkursu, lai spēlētu Somijā “UMO Big Band” projektos. Aktīvi spēlē kopā ar popa/džeza dīvu Treintje Osterheisu, sadarbojas ar Latvijas Radio bigbendu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, orķestri “Rīga”.

Kristians koncertē Eiropas valstīs, kā arī uzstājies ASV un Sauda Arābijā. Viņš ir spēlējis ar slaveniem mūziķiem – trompetistu Rendiju Brekeru, dziedātāju Šeinu Stīlu, akordeonisti Kseniju Sidorovu, saksofonistu Donaldu Polu Makkaslinu, Raimondu Paulu, Normundu Rutuli, grupu “Instrumenti” u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kristianam šī būs pirmā uzstāšanās Pegaza Pagalmā, savukārt Krists regulāri atgriežas Liepājā, lai uzstātos dažādos sastāvos kopš paša pirmā viesistabas atklāšanas koncerta.

Krista Saržanta un Kristiana Kalvas koncerts notiks 27. aprīlī Pegaza pagalma viesistabā (Kuršu iela, 20, Liepāja). Pasākuma sākums – pulksten 20. Viesistabas durvis būs atvērtas no pulksten 19. Ieejas maksa – septiņi eiro. Skolniekiem, studentiem un pensionāriem – 5 eiro. Biļetes ir pieejamas arī iepriekšpārdošanā – Biļešu Paradīzes kasēs un interneta vietnē.

Foto – Pauls Zvirbulis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.