Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ar Liepājas čempionātu Jūrmalciemā noslēgsies orientēšanās sezona

Sestdien, 8. oktobrī, gaidāms Liepājas puses orientieristu sezonas noslēdzošais notikums “Liepājas orientēšanās čempionāts 2022”. Sacensības notiks netālu no Liepājas – starp Jūrmalciemu un Papi – vietā, kur ir unikālais Pāļu kalna apvidus ar izteiktām reljefa formām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stiprinot orientēšanās tradīcijas Liepājā, ik gadu rudenī tiek organizētas sezonas noslēdzošās orientēšanās sacensībās. Šogad sacensības notiks jaunā orientēšanās kartē, kas tapusi pirms šī gada sacensībām “Kurzemes pavasaris”. Sacensību apvidū ir izteikta kalna reljefa formas, stāvas nogāzes, kā arī mikroreljefs. Apvidum ir raksturīgs pārskatāms priežu un egļu mežs, portālu “ReKurZeme” informē Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs “DR-krasts” vadītājs Jānis Bethers.

Liepājas orientēšanās čempionātā dalībnieki var startēt kādā no 9 vecuma grupām, katrai ar pielāgotu distances garumu un sarežģītību. Dalībnieku starts tiks noteikts izlozes secībā. Distance veicama individuāli, izņemot pašus mazākos un Open grupas dalībniekus, kuri distancē varēs doties brīvi izvēlētā laikā.

Pašiem jaunākajiem dalībniekiem būs izveidota speciāla trase ar marķējumu. Tas nozīmē, ka bērni vieni paši vai kopā ar vecākiem var iziet orientēšanās distanci, pa kuru savilktas lentas, lai varētu pēc iespējas ātrāk un vienkāršāk atrast kontrolpunktus. Savukārt dalībnieki ar nelielām orientēšanās iemaņām varēs doties atklātajā jeb Open distancē, kas ir veidota salīdzinoši vieglāka un blakus zīmīgiem orientieriem – ceļiem, takām u. tml.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās Liepājas orientēšanās čempionātam notiek elektroniski līdz 6. oktobrim vietnē: www.lof.lv/pieteikumi. Liepājniekiem dalības maksai čempionātā tiek piemērota 50% atlaide.

Liepājas orientēšanās čempionāta sacensību programma 8. oktobrī: no plkst. 10.00 – dalībnieku ierašanās un reģistrācija; plkst. 11.30 – pirmsstarta informācija, lai jau plkst. 12.00 dotu pirmo startu izlozes secībā. Plkst. 14.30 jau būs zināmi ātrākie orientieristi un notiks uzvarētāju apbalvošana.

Trīs labāko distanču veicēji katrā vecuma grupā tiks apbalvoti. Open grupas dalībniekus izlozes kārtībā apbalvos ar pārsteiguma balvām.

Sacensības organizē orientēšanās klubs “DR-Krasts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.