Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Arī Ādažu novadā stājušies spēkā noteikumi par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā

Arī Ādažu novadā stājušies spēkā noteikumi par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā, aģentūru LETA informēja Ādažu pašvaldības vecākais sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Pārums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atšķirībā no šādiem noteikumiem Cēsu novadā, Ādažu pašvaldības saistošajos noteikumos nav iekļauta Brasla, jo tā neatrodas šī novada teritorijā.

Licencētās makšķerēšanas periods ir no 1.janvāra līdz 30. aprīlim. Makšķerēšanas zonās makšķerēšana ar mākslīgo ēsmu atļauta tikai iegādājoties “Dienas licenci”.

Licencēto makšķerēšanu Gaujas upes daļā Ādažu novada administratīvajā teritorijā organizē biedrība “Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība” saskaņā ar pašvaldības pilnvarojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, stājušies spēkā Cēsu novada domes saistošie noteikumi “Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā”, kas nosaka kārtību, kādā tiek organizēta licencētā makšķerēšana Cēsu novada pašvaldības teritorijā esošajā Gaujas upes posmā.

Saistošie noteikumi nosaka licencētās makšķerēšanas kārtību, limitus, makšķerēšanas atļauju izsniegšanas kārtību un maksu, kā arī citus nosacījumus makšķerēšanai Gaujas upē, sākot no dzelzceļa tilta pār Gauju Carnikavā, Ādažu novadā augšup pret straumi līdz autoceļa Valmiera-Smiltene tiltam pār Gauju Valmieras novadā.

Licencētā makšķerēšana noteikta Ādažu, Saulkrastu, Siguldas, Cēsu un Valmieras novada teritorijās un Braslas upes posmā, kas atrodas Cēsu un Siguldas novada teritorijās, no ietekas Gaujā augšup pret straumi līdz Braslas zivjaudzētavas teritorijas tuvākajai robežai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Licencētā makšķerēšana tika ieviesta, lai radītu labvēlīgus apstākļus zivju krājumu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, aizsardzībai un racionālai izmantošanai. Licencētā makšķerēšana sniedz papildu līdzekļus zivju krājumu pavairošanai un aizsardzībai.

Saistošie noteikumi uzlabos zivju krājumu aizsardzību un racionālu izmantošanu. Tiks iegūti papildu līdzekļi zivju krājumu pavairošanai, tai skaitā nārsta vietu atjaunošanai un nārsta vietu kvalitātes uzlabošanai, un aizsardzībai. Tiks organizēta zivju ieguves kontrole un veicināta aktīva un veselīga dzīvesveida attīstība.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.