Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Atklāj “Liepājas enerģijas” katlumāju kompleksu Karostā

Publicitātes foto

Piektdien, 11. februārī, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Arturam Tomam Plešam, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Gunāram Ansiņam un uzņēmuma “Liepājas enerģija” valdei, Karostā simboliski tika atklāts konteinera tipa koksnes šķeldas katlumāju komplekss, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Liepājas enerģija” Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šī katlumājas kompleksa atklāšana ir apliecinājums tam, ka, veiksmīgi sadarbojoties ar komercsektoru, pašvaldībās iespējams veikli rast tālredzīgus risinājumus cīņā ar energoresursu cenu kāpumu. Apsveicami, ka uzņēmēji reģionos jau rīkojas, lai pārietu no fosilajiem kurināmajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem, tādejādi kāpinot arī zaļās enerģijas jaudas un veicinot enerģētisko neatkarību visā valsts teritorijā,” atklāšanas brīdī norādīja VARAM ministrs Arturs Toms Plešs.

“Neskatoties uz jau padarīto, mums kā pilsētai ir nākotnes izaicinājumi atrast veidus, kā vairot neatkarību no citiem un rast jaunas iespējas atjaunīgo resursu, piemēram, saules un vēja izmantošanai. Jo tikai ar ilgtermiņā balstītu, gudru, atjaunīgajā enerģijā balstītu saimniekošanu mēs varēsim nodrošināt veiksmīgu pilsētas attīstību un iedzīvotāju labklājību,” uzsvēra Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Videi draudzīgs kurināmais – koksnes šķelda (atjaunīgais dabas resurss) nodrošina centralizētās siltumapgādes pakalpojumu 55 objektiem – 46 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām (aptuveni 2611 dzīvokļi), bērnu dārzam “Pienenīte”, Liepājas 3.pamatskolai, Liepājas Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrālei, veikaliem un ražošanas objektiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam ieguldījuši apjomīgu darbu īsā laika posmā, lai paveiktu unikālu projektu – šis ir pirmais mobilais šķeldas katlumāju komplekss, kuru esam uzstādījuši sadarbībā ar vietējo katlumāju ražotāju. Operatīva rīcība bija nepieciešama, reaģējot uz strauju energoresursu cenu kāpumu. Iepriekš Karostas mikrorajonam centralizēto siltumapgādi nodrošinājām, izmantojot dabasgāzi,” stāstīja SIA “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Katlumājas kompleksa montāža un teritorijas labiekārtošanas darbi tika uzsākti 2021. gada 16. novembrī. Komplekss atrodas Ģenerāļa Baloža ielā 23A, un tajā ietilpst pilnībā slēgta šķeldas noliktava ar slēgtiem pelnu konteineriem, kā arī divi katlu konteineri ar kopējo jaudu 1,9 MW, katrs pa 0,95 MW. Jaunā katlumāja uzņēmuma klientiem nodrošinās karstā ūdens sagatavošanu arī vasaras sezonā. Kopējās projektā ieguldītās investīcijas ir nepilns viens miljons eiro.

Uzņēmums, paplašinot sniegto pakalpojumu klāstu, jaunas konteinera tipa katlumājas ir gatavs uzstādīt arī citās Dienvidkurzemes pilsētās, nodrošinot videi draudzīgu un ekonomiski izdevīgu risinājumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.