Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Atklās Eiropas Jaunatnes gadu Latvijā

Publicitātes foto

Trešdien, 9. februārī, notiks Eiropas Jaunatnes gada atklāšanas pasākums, kurā aicināti piedalīties gan jaunieši, gan pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, valdības pārstāvji un ikviens interesents, kuram jaunatnes tēma ir tuva un aktuāla, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas Jaunatnes padomes projektu vadītājs Raivis Gunārs Tauriņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gada 15. septembrī Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena ierosināja 2022. gadu pasludināt par Eiropas Jaunatnes gadu, uzsverot, ka Eiropas jauniešu iedvesma viņai sniedz pārliecību par Eiropas nākotni, vēršot uzmanību, “ja vēlamies, lai mūsu Savienība vairāk līdzinātos viņiem, mums jādod jauniešiem iespēja ietekmēt Eiropas nākotni”. Eiropas Jaunatnes gads aicina domāt par jauniešu nākotni, jauniešu lomu un aktīvu līdzdalību Eiropas kopējās labklājības un ilgtspējas veidošanā, sniedzot jauniešiem iespējas zaļākai, digitālākai un iekļaujošākai nākotnei. Galvenā uzmanība tiek vērsta uz ilgtermiņa pozitīvas ietekmes radīšanu, ņemot vērā pēc pandēmijas apstākļus, iekļaujot jaunatnes prioritātes Eiropas Savienības politikas jomās un iesaistot jauniešus lēmumu pieņemšanas procesos gan vietējā, gan nacionālā, gan Eiropas Savienības līmenī.

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros notiks gan konferences, gan izglītojošas kampaņas, diskusijas, kā arī pētījumi par jauniešu stāvokli. Tā ir iespēja iesaistīties un tikt iesaistītam, par ko vairāk var uzzināt Eiropas jaunatnes portālā. Vienlaikus, sekot līdzi jaunumiem var, piesakoties ES māja ziņu lapai par Eiropas Jaunatnes gadu.

Eiropas Jaunatnes gadu Latvijā koordinē Latvijas jaunatnes padome, kura pasākuma ietvaros arī iepazīstinās ar pasākuma plānu un savu redzējumu par Eiropas Jaunatnes gadu Latvijā. Vienlaikus, pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par Eiropas Jaunatnes gada vīziju un prioritātēm Eiropā un Latvijā, par galvenajiem ieguvumiem no Eiropas Jaunatnes gada, sniegtas atbildes uz jautājumu, kāpēc jauniešiem jābūt kā prioritātei grupai Eiropā un Latvijā, kā arī būs iespēja iegūt informāciju par to, kā iesaistīties Eiropas Jaunatnes gada plānošanā un īstenošanā.

Eiropas Jaunatnes gada atklāšanas pasākums notiks trešdien, 9.februārī, plkst. 13.00, attālināti. Pasākumu vadīs Vilis Brūveris. Eiropas Jaunatnes gadu atklās Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.