Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Atklātas Pekinas olimpiskās spēles

Foto – Edijs Pālens/LETA

Piektdien tika atklātas Pekinas ziemas olimpiskās spēles, padarot Ķīnas galvaspilsētu par vienīgo, kas uzņēmusi gan vasaras, gan ziemas olimpiskās spēles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc īsa priekšnesuma atklāšanas ceremonijas nāciju parādi uzsāka antīko olimpisko spēļu mājvieta Grieķija, bet pēc tam valstis stadionā devās pēc ķīniešu alfabēta, izņemot mājinieci Ķīnu, kas stadionā iesoļoja pēdējā, un Itāliju, kas uzņems nākamās ziemas olimpiskās spēles, un stadionā iesoļoja pirms Ķīnas. Latvijas delegācija stadionā iesoļoja kā 43. no 91 nācijas, sarkanbaltsarkano karogu nesot kamaniņu braucējai Elīzai Tīrumai un hokeja izlases kapteinim Laurim Dārziņam, vēsta LETA.

Foto – Edijs Pālens/LETA

Neilgi pirms Tokijas vasaras olimpiskajām spēlēm tika nolemts, ka katrai valstij būs divi karognesēji, saglabājot šo tradīciju arī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Foto – Edijs Pālens/LETA

Lāpas stafetē stadionā piedalījās atpazīstami Ķīnas sportisti no dažādām paaudzēm un noslēgumā olimpisko uguni iededza divi jaunie sportisti, ievietojot olimpisko lāpu lielā sniegpārslā, kas sastāvēja no visu valstu nosaukumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšanas uzrunā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs izteica apbrīnu par iespēju noorganizēt olimpiskās spēles šajos apstākļos, nodrošinot drošus apstākļus visiem dalībniekiem. SOK prezidents arī izteicās, ka ir svarīgi dzīvot vienotībā un valstu vadītājiem un politiskajām autoritātēm, jo īpaši olimpisko spēļu laikā, vajadzētu dot mieram iespēju.

Foto – Edijs Pālens/LETA

Pēc tam Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins pasludināja 24.Ziemas olimpiskās spēles par atklātām.

Atšķirībā no Tokijas vasaras olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas, Pekinā ceremonija bija īsāka un ilga apmēram divas stundas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka spēlēs piedalīsies apmēram 2900 sportisti no 91 valsts un reģioniem. Viņiem katru dienu tiks veiktas Covid-19 analīzes.

Sportisti sacentīsies 15 disciplīnās septiņos dažādos sporta veidos.

Covid-19 ierobežojumu dēļ atklāšanas ceremoniju un spēļu sacensības klātienē varēja apmeklēt tikai skatītāji ar īpašiem uzaicinājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pekinai Ziemas olimpisko spēļu rīkošana tika uzticēta 2015.gadā, kad tās kandidatūra tika atzīta par labāko konkurencē ar Kazahstānas pilsētu Almati. Pekina kļūst par pirmo pilsētu olimpisko spēļu vēsturē, kas uzņēmusi gan vasaras, gan ziemas olimpiskās spēles. Vasaras olimpiskās spēles Pekinā norisinājās 2008.gadā.

Vairākas valstis, tostarp ASV, Austrālija, Kanāda un Lielbritānija jau ir paziņojušas par olimpisko spēļu Pekinā diplomātisku boikotu. Tāpat gatavošanos spēlēm Pekinā pavadīja ne tikai aicinājumi tās boikotēt saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā, bet arī bažas par tenisistes Penas Šuai drošību un spēļu ietekmi uz vidi, jo to norisei gandrīz pilnībā tiek izmantots mākslīgais sniegs.

Olimpiskās spēles Ķīnas galvaspilsētā norisināsies līdz 20.februārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamās ziemas olimpiskās spēles 2026.gadā notiks Itālijas pilsētās Milānā un Kortīnā d’Ampeco, bet 2030.gada olimpisko spēļu norises vieta vēl nav izvēlēta.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Pekinā no 4. līdz 13.martam norisināsies paralimpiskās spēles.

Pekinā olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs 57 sportisti 11 sporta veidos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par aktualitātēm no Pekinas informēs ziņu aģentūras LETA sporta žurnālists Kristaps Plaums, sportistu gaitām sekos arī fotogrāfs Edijs Pālens. Olimpiskajām spēlēm veltītajā LETA sadaļā (“https://leta.lv/olimpiade_pekina/”) pieejama jaunākā informācija ne tikai par Latvijas sportistu gaitām un panākumiem, bet arī citām aktualitātēm.

Latvijas komandas sastāvs dalībai Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs:

ātrslidošana: Haralds Silovs;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

biatlons: Baiba Bendika;

bobslejs: Oskars Ķibermanis, Matīss Miknis, Dāvis Spriņģis, Edgars Nemme, Emīls Cipulis;

skeletons: Martins Dukurs, Tomass Dukurs, Endija Lāsma Tērauda;

kamaniņu sports: Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Artūrs Dārznieks, Roberts Plūme, Mārtiņš Bots, Juris Šics, Andris Šics;

daiļslidošana: Deniss Vasiļjevs;

šorttreks: Roberts Krūzbergs, Reinis Bērziņš;

distanču slēpošana: Kitija Auziņa, Patrīcija Eiduka, Samanta Krampe, Estere Volfa, Baiba Bendika, Raimo Vīgants, Roberts Slotiņš;

kalnu slēpošana: Liene Bondare, Miks Zvejnieks;

ziemeļu divcīņa: Markuss Vinogradovs;

hokejs: Ivars Punnenovs, Jānis Kalniņš, Kristers Gudļevskis, Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Patriks Ozols, Jānis Jaks, Uvis Jānis Balinskis, Nauris Sējējs, Roberts Mamčics, Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis, Rihards Bukarts, Rodrigo Ābols, Andris Džeriņš, Oskars Batņa, Deniss Smirnovs, Renārs Krastenbergs, Mārtiņš Dzierkals, Kaspars Daugaviņš, Ronalds Ķēniņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.