Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Augstākā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām – Liepājā, Rīgā un Jūrmalā

Foto – Pixabay

Augstākā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā konstatēta Liepājā, Rīgā un Jūrmalā, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC atkārtoti atzīmē, ka saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām jeb pacientu skaits, kas vērsušies ģimenes ārstu praksēs akūtu elpceļu infekciju gadījumos, šajā sezonā ir ievērojami augstāks nekā iepriekšējā sezonā. Augstu saslimstību ar elpceļu infekcijām ietekmē dažādu respiratoro vīrusu izplatība, ieskaitot jauno koronavīrusu, gripas vīrusus un citus elpceļu vīrusus, vēsta LETA.

Pagājušajā nedēļā ir palielinājies pacientu skaits, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos – reģistrēts 2581 gadījums uz 100 000 iedzīvotājiem salīdzinājumā ar 2032 gadījumiem vēl pirms nedēļas. Visaugstākā slimošanas intensitāte novērota bērniem vecuma grupā līdz četriem gadiem un arī vecuma grupā no pieciem līdz 14 gadiem.

Turpinot gripas monitoringu, Latvijā pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs tika reģistrēti astoņi klīniskie gripas gadījumi – Rīgā, Rēzeknē un Liepājā. Par desmit stacionētiem pacientiem gripas gadījumos ziņoja Rēzeknes slimnīca un par vienu gripas gadījumu stacionētam pacientam ziņoja Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija informēja, ka no izmeklētajiem 74 klīniskajiem paraugiem sešos bija apstiprināti A tipa gripas vīrusi, kuriem noteikts A/H3 apakštips.

Arī saslimstība ar pneimonijām šajā sezonā ir augstāka nekā pērn. Pagājušajā nedēļā ģimenes ārsti ziņoja par 23 pacientiem, kuriem bijusi nepieciešama pneimonijas ārstēšana. Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.