Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Autoratlīdzības saņēmējiem uz gadu plāno pagarināt atvieglotu regulējumu

Pēc topošās koalīcijas deputātu ierosinājuma autoratlīdzības saņēmējiem uz gadu plānots pagarināt iespēju nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās šādus grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kurus iesnieguši deputāti no visām trim topošās koalīcijas partijām, vēsta LETA.

Likumprojektu mērķis ir līdz 2023.gada 31.decembrim pagarināt likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” pārejas noteikumos paredzēto laiku, kad autoratlīdzības saņēmējiem ir iespēja nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem, skaidrots grozījumu anotācijā.

Nodokļus – gan iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas – par viņiem nomaksās ienākuma izmaksātājs: 25% apmērā no ieņēmumiem līdz 25 000 eiro un 40% apmērā no ieņēmumiem, kas pārsniedz 25 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagarinājums nepieciešams, jo joprojām pastāvot virkne neskaidrību attiecībā uz saimnieciskās darbības ieņēmumu konta lietošanu autoratlīdzību saņēmējiem, skaidro deputāti. Likumprojekta sagatavošanā notikušas konsultācijas ar Latvijas Radošo savienību padomi un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija.

Tāpat izskatīšanai komisijās nodoti saistītie grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kurā arī plānots veikt attiecīgu pagarinājumu līdz 2023.gada 31.decembrim.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.