Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Autovadītāju ievērībai: Snigšanas laikā jārēķinās, ka uz ceļiem var būt sniegs, satiksme lēnāka

Turpinoties snigšanai, ceturtdien, 30. novembrī, pulksten 12.30 braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem pārsvarā ir apgrūtināti, apmierinoši braukšanas apstākļi ir Liepājas šosejas (A9) posmā no Kalvenes līdz Liepājai un autoceļš Liepāja – Rucava (A11) visā garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban 107 ziemas tehnikas vienības turpina darbu, lai uzlabotu braukšanas apstākļus, pēc intensīvās snigšanas šonakt un no rīta valsts ceļu tīrīšana un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem veikta jau vairākkārt, portālu “ReKurZeme” informē VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.

Meteorologi brīdina, ka dienas laikā visā valstī turpināsies snigšana, līdz ar to joprojām jārēķinās, ka autoceļi būs sniegoti, arī redzamība būs pasliktināta. Braucieniem ir jāplāno papildu laiks. Pirms doties ceļā aicina ieskatīties interaktīvajā kartē un iepazīties par braukšanas apstākļiem, tai skaitā, apskatot attēlus no kamerām uz valsts galvenajiem autoceļiem.

“Latvijas valsts ceļi” atgādina, ka snigšanas laikā sniega kārta veidojas atkārtoti arī pēc sniega tīrīšanas. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākot ar visvairāk noslogotajiem ceļiem ar lielāko satiksmes intensitāti un tad uz pārējiem. Vissarežģītākie braukšanas apstākļi patlaban var veidoties uz valsts vietējās nozīmēs autoceļiem ar pavisam nelielu satiksmes intensitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu. Autovadītājiem jārēķinās ar ziemas laikapstākļiem, jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.