Balcers gūst vārtus zaudējumā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm un kopā ar Pitsburgas “Penguins” iekļuva Stenlija kausa izcīņā, kamēr Rūdolfs Balcers guva vārtus Sanhosē “Sharks” zaudētā spēlē.

“Penguins” savā laukumā ar rezultātu 6:3 (2:0, 1:1, 3:2) uzvarēja Ņujorkas “Islanders”, vēsta LETA.

“Pingvīni” Stenlija kausa izcīņā spēlēs 16.gadu pēc kārtas, kas ir šobrīd garākā no aktīvajām sērijām Ziemeļamerikas profesionālajā sportā un septītā visu laiku garākā NHL kopš 1967.gada.

Pitsburgas hokejistiem pirmajās deviņās minūtēs vārtus guva Kriss Letangs un Dentons Heinens. Otrajos no tiem Bļugers savā laukuma pusē ievadīja uzbrukumu ar piespēli Braienam Boilam, kurš pāradresēja ripu Heinenam, kanādietim izslidojot vienatnē pret pretinieku vārtsargu.

Otrā perioda pirmajā pusē Zeks Periss vienus vārtus atguva, bet 13.minūtē Džeiks Gencels panāca 3:1. Trešajā trešdaļā uz Sidnija Krosbija gūtajiem vārtiem atbildēja Anderss Lī, Broka Makgina nostiprināto pārsvaru nedaudz samazināja Zdeno Hāra, bet desmit sekundes pirms finālsvilpes Gencels panāca 6:3.

Makgins un Gencels raidīja ripas tukšos vārtos. Makgina gūtajos vārtos divas minūtes pirms pamatlaika beigām piedalījās arī Bļugers, kurš savā aizsardzības zonā pie laukuma apmales izcīnīja ripu un piespēlēja to tālāk Džefam Kārteram.

Gencels maču noslēdza ar četriem rezultativitātes punktiem, bet Krosbijs guva trīs punktus.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 15 minūtes un 53 sekundes, no tām piecas minūtes un sešas sekundes mazākumā. Latviešu uzbrucējs pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja divus metienus, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja trīs no 12 iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Viņš šajā sezonā 59 spēlēs guvis deviņus vārtus, atdevis 15 rezultatīvas piespēles un nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +9.

Tikmēr “Sharks” izbraukumā ar 4:5 (1:1, 1:2, 2:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina Čikāgas “Blackhawks” pārākumu.

Balcers vārtus guva trešā perioda sestajā minūtē, kad pretinieku vārtsargs Kevins Lankinens cīņā par ripu bija nokritis uz ledus un atstājis vārtus tukšus. Latvijas hokejists panāca 3:4, bet trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Džeikobs Menja izlīdzināja rezultātu.

Pēcspēles metienu sērijā kā vienīgais savu “bullīti” realizēja Alekss Debrinkats, kurš pamatlaikā atzīmējās ar trīs rezultatīvām piespēlēm. Vārti un divas rezultatīvas piespēles čikāgiešu rindās bija Patrikam Keinam.

Balcers šajā cīņā spēlēja 18 minūtes un 53 sekundes, 32 no tām mazākumā. Viņš četrreiz meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, zaudēja vienu ripu, tika pie divām soda minūtēm un neitrāla lietderības koeficienta.

Latvijas hokejists šajā sezonā 51 spēlē guvis astoņus vārtus, atdevis desmit rezultatīvas piespēles un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -2. Viņš bez rezultativitātes punktiem bija iepriekšējās desmit spēlēs.

Zaudējumu piedzīvoja arī uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas mājās piekāpās Sentluisas “Blues” ar rezultātu 2:6 (1:1, 1:3, 0:2).

“Blues” rindās ar “hat-trick” un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Vladimirs Tarasenko, bet piecos vārtu guvumos asistēja Roberts Tomā, pagarinot savu punktu sēriju līdz 11 spēlēm, kurās kanādietis guvis sešus vārtus un atdevis 17 rezultatīvas piespēles.

“Sabres” sastāvā savu karjeras pirmo rezultativitātes punktu NHL nopelnīja pērnā gada drafta pirmais numurs Ouens Pauers, kurš piespēlēja Aleksa Taka vārtu guvumā.

Girgensons šajā cīņā uz ledus pavadīja 14 minūtes un četras sekundes, mazākumā spēlējot vienu minūti un 18 sekundes. Latvijas uzbrucējs pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja trīs no četriem iemetieniem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Šosezon Girgensons devies laukumā 50 spēlēs, kurās guvis desmit vārtus, atdevis sešas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -9.

“Penguins” ar 97 punktiem 76 spēlēs ir sestā Austrumu konferencē, kur “Sabres” ar 65 punktiem 76 cīņās atrodas 12.vietā. “Sharks” 69 punkti 73 mačos dod 13.vietu Rietumu konferencē.