Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Balstvakcinācija šonedēļ veido ap divas trešdaļas no kopējā potēšanas pret Covid-19 apjoma

Foto – Pixabay

Vakcinācijas pret Covid-19 temps šonedēļ Latvijā ir līdzīgs kā iepriekšējās trīs nedēļās, un tas tiek uzturēts, pateicoties balstvakcinācijai, kas veido aptuveni divas trešdaļas no kopējā pošu apjoma, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajās divās darbadienās Latvijā potes pret Covid-19 saņēmuši kopumā ap 18 600 cilvēki jeb ap 9300 cilvēki dienā. Līdzīgs vakcinēšanās temps bijis vērojams iepriekšējās trīs nedēļās, tomēr tas ir sliktāks nekā oktobra beigās un novembra sākumā, kad vidēji dienā vakcinēja ap 12 000 līdz 12 700 cilvēkus, vēsta LETA.

Vakar potes pret Covid-19 saņēma vismaz 10 851 persona, tostarp pirmo poti – tikai 834 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 2591 cilvēks, tostarp 326 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunizācijas valsts padome pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu tomēr iesaka salīdzinoši īsā laikā saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

Savukārt “trešo” poti jeb balstvakcīnu imunitātes nostiprināšanai saņēma 7426 cilvēki. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju vakar veikušas 374 iestādes, bet visvairāk sapotēja “Veselības centru apvienība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 1,019 miljoni cilvēku jeb ap 54,16% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 958 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 276 000 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,234 miljonus jeb 65,6% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Rēķinot pirmās potes un “Johnson&Johnson” vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,295 miljonus cilvēku. Savukārt ar “trešo devu” līdz šim Latvijā vakcinēti ap 157 000 cilvēku jeb 8,3% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem, bet pašlaik iespēja potēties ir visiem interesentiem.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma, bet šonedēļ potēt plānots sākt arī mazākus bērnus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.