Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Brīdina, ka ceļi var apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem

Foto – lvceli.lv

Ceļi var apledot atkārtoti arī pēc apstrādes ar reaģentiem, brīdina VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākajā valsts teritorijā svētdienas vakarā ceļi apledo, strādā 83 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas tehnikas vienības. LVC aicina plānot papildu laiku ceļā, kā arī būt īpaši piesardzīgiem pie stūres, izvēlēties drošu braukšanas ātrumu un distanci.

LVC arī uzsver, ka apledojums var veidoties atkārtoti arī pēc tam, kad ceļi ir apstrādāti ar reaģentiem. To veicina mainīgie laika apstākļi, sniegs un arī sasalstošais ledus.

Valsts autoceļi ir sadalīti pa uzturēšanas klasēm. Jāņem vērā, ka viena ceļa dažādiem posmiem var būt dažādas uzturēšanas klases. Klasi nosaka, balstoties uz intensitāti, proti, jo lielāka transportlīdzekļu intensitāte, jo attiecīgi augstāka uzturēšanas klase.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, uz Pierīgas vietējiem autoceļiem ir augstāka satiksmes intensitāte nekā uz galvenajiem valsts autoceļiem pierobežā, tādēļ šādam vietējam ceļam būs augstāka uzturēšanas klase nekā reģionālajam vai galvenajam ceļam ar mazu satiksmes intensitāti.

Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi patlaban var būt uz grants autoceļiem, kuri ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu. Ceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, un Ministru kabineta noteikumi neparedz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu visā garumā, bet tikai bīstamos posmus.

Jau ziņots, ka šodien no plkst.6 līdz 17 reģistrēti 40 ceļu satiksmes negadījumi, kas notikuši, galvenokārt, apledojušu ceļu dēļ.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.