Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Briškens tiksies ar Liepājas ostas pārstāvjiem

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) šodien tiksies ar Liepājas ostas pārstāvjiem, kā arī piedalīsies Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā ministrs iepazīsies ar aktuālo informāciju un pārrunās ostu attīstības perspektīvas un nozares pārvaldības reformu.

Šodien Briškens dosies uz Liepāju, lai tiktos ar pilsētas pašvaldības vadību, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieku un pārrunātu attīstības iespējas ar Liepājas ostas nomnieku asociācijas pārstāvjiem.

Tāpat ministrs piedalīsies Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē, tostarp pārrunājot ceļu infrastruktūras jautājumus un citas satiksmes nozares aktualitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Briškens atzīmē, ka Latvijas lielajām ostām ir vēl aktīvāk jāstrādā, lai piesaistītu investīcijas un attīstītu jaunus biznesa virzienus.

“Ventspilī un Liepājā ir labas iestrādes ostu teritoriju attīstībā, investīciju piesaistei industriālajai ražošanai un enerģētikai, kā arī nodrošinot klientiem jaunus loģistikas pakalpojumus. Ventspils osta jau šobrīd nodrošina labākos prāmju savienojumus ar Nīneshamnas ostu Stokholmas apkārtnē, savukārt Liepājas ostai uzteicama ražošanas attīstība Vecās ostmalas biznesa parkā un sadarbība importa jomā ar Dienvidameriku,” papildina Briškens.

Tāpat viņš norāda, ka mainīgajos apstākļos, kad visiem kopīgi jāmeklē jaunus biznesa virzienus sadarbībā ar rietumu partneriem, svarīgi arī vienoties par kopīgu redzējumu par to, kā efektīvāk pārvaldīt ostas un transporta nozari kopumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 14.martā, Briškens tikās ar Ventspils ostas pārstāvjiem un uzņēmējiem.

Liepājas ostā pagājušajā gadā pārkrauti 7,232 miljoni tonnu kravu, kas ir par 4,9% mazāk nekā 2022.gadā. Liepājas osta pēc pārkrauto kravu apmēra ir trešā lielākā osta Latvijā.

Savukārt Ventspils ostas termināļos pērn pārkrauti 10,4 miljoni tonnu kravu, kas ir par 29,3% mazāk nekā 2022.gadā. Ventspils osta pēc pārkrauto kravu apmēra ir otra lielākā Latvijā.

Foto – Edijs Pālens/LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.