Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Brīvības svētkus Liepājā svinēs Jāņa Čakstes laukumā

Trešdien, 4. maijā, Jāņa Čakstes laukumā pulksten 15 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt svētku koncertu, stiprinot mūsu tautas vienotības un saliedētības sajūtu, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Brīvības svētku koncerta programma šogad veidota, lai svinīgās un sirsnīgās noskaņās pulcētu kopā ģimenes, draugus, kolēģus un ikvienu, kam vārds “brīvība” un īpaši šodienas notikumu kontekstā mūsu valsts neatkarības atgūšanas un stiprināšanas notikumi ir īpaši un svarīgi,” uzsver Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Brīvības svētku koncertā piedalīsies un ar savu muzikālo izpildījumu priecēs Latvijā un Liepājā iemīļoti mūziķi – Zigfrīds Muktupāvels, Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs un Tipa, kā arī LMMDV zēnu kora grupa Ilzes Balodes vadībā. Pa muzikālo noformējumu rūpēsies Liepaja Music Ocrhestra Jāņa Ivuškāna, Artūra Hrustaļova, Edgara Jāņa Kārkliņa, Ritvara Garozas, Jāņa Kalniņa, Valtera Sprūdža, Paula Ķierpes un Rūdolfa Kolerta sastāvā.

Koncertprogrammas veidotāja Irita Kaleja stāsta: “Šis ir laiks, kad patiesi varam novērtēt visas tās vērtības, par kurām ikdienas skrējienā aizmirstam. Mūsu Latvija ir brīva! Šo brīvību mēs esam izcīnījuši un spējuši arī nosargāt. Lai kā arī šaubas, brīžiem neticība un īgnums ņemtu virsroku, ar 4. maija koncertu vēlamies vienot latviešu tautu, atgādināt par patiesajām vērtībām ar visiem labi zināmām un “laika zobu” izturējušām dziesmām. No sajūsmas par skaisto mūsu Latvijas dabu, ar mīlestību vienam pret otru un iekšēju gara cīņu līdz lepnumam par to, ka mums ir savs karogs, savas dziesmas, ko kopā dziedāt un būt laimīgiem.”

Koncerta muzikālajā vēstījumā cauri vīsies piederības sajūta mūsu valstij, akcentējot Latvijas dabas skaistumu, cilvēku drosmes un cīņasspara savstarpējo mijiedarbību. Scenārija autore ir Arlita Laine Fedotova, koncertu vadīs Egons Dombrovskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.