Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Cipule: Visai sabiedrībai jāpanāk Covid-19 viļņa piezemēšana, lai nevajadzētu stingrus ierobežojumus

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule. Foto – LETA.

Pašlaik ļoti stingrus Covid-19 ierobežojumus Latvijā noteikt nevajadzētu, bet tā vietā ar visas sabiedrības līdzdalību vajadzētu piezemēt vērojamo saslimšanas uzliesmojumu, šādu viedokli LTV “Rīta panorāmā” pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidroja Cipule, strauja Covid-19 ierobežošana pašlaik varētu nozīmēt to, ka Latvija piedzīvotu nākamo saslimšanas vilni pavasarī. Tā vietā speciāliste vēlētos, lai ar iedzīvotāju kopēju līdzdalību izdotos izlīdzināt saslimšanas viļņus un līdz ar to sabiedrība pakāpeniski līdz pavasarim iegūtu imunitāti, nepārslogojot slimnīcas.

Cipule aicināja cilvēkus ievērot visus epidemioloģiskās drošības ieteikumus, lai valsts var izvairīties no jaunu ierobežojumu ieviešanas, tomēr viņa atzina, ka nevar izslēgt, ka slimnīcas sasniegs tādu noslodzi, ka ierobežojumus ieviest nāksies.

NMPD vadītāja stāstīja, ka dienesta izsaukumu skaits sāka augt no decembra vidus, kad auga ne vien Covid-19 pacientu skaits, bet arī pēc palīdzības vairāk vērsās hroniski slimie pacienti un traumas guvušie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Cipule atzina, ka omikronu pašlaik var vērtēt kā nedaudz vieglāku Covid-19 paveidu, kad retāk nepieciešama hospitalizācija un mazāk pacientu slimnīcās nonāk smagā stāvoklī, taču kopējais inficēto skaits tuvākajos mēnešos var būt ļoti liels, tāpēc slimnīcas arī šajā saslimšanas vilnī var piedzīvot ļoti augstu noslodzi.

Runājot par pacientu prioritizēšanu, Cipule atzīmēja, ka tā notiek vienmēr, kad sāk pietrūkt resursu palīdzības sniegšanai, attiecīgi arī jaunajā vilnī to izslēgt nevar.

NMPD pašlaik daudz darbinieku ir darba nespējā – pašlaik kopumā ap 300, no kuriem ap 60 inficējušies ar Covid-19.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.