Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Cīrava šogad grib svinēt īpaši; iedzīvotāji var iesaistīties pagasta svētku rīkošanā

Cīravas pagasta kultūras pasākumu organizatore Santa Matvijčuka priecājas, ka cīravnieki izrāda interesi iesaistīties savu svētku rīkošanā. Foto – Uldis Dobelis

Cīravas pagastam šovasar būs 770 gadu jubileja. Lai pagasta svētki izdotos īpaši, ikviens iedzīvotājs var iesaistīties to rīkošanā. Jau otro reizi būs kopā sanākšana brīvprātīgajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviens cīravnieks ar savām idejām un ierosinājumiem tiek gaidīts sestdien, 18. martā, pulksten 11 Cīravas kultūras namā.

Cer izveidot brīvprātīgo komandu
“Šogad Cīravai būs 770. Manuprāt, tas ir skaists gadaskaitlis, kas ir jāatzīmē mazliet vairāk. Ja ir vairāk cilvēku, lielāku darbu varam izdarīt. Radīsies jaunas idejas. Gribas ko citādāku, gribas arī cilvēkus pašus iesaistīt,” par ideju jau laikus rīkot kopā sanākšanas, lai ikviens var pielikt savu roku pagasta svētku rīkošanā, teic Cīravas kultūras pasākumu organizatore Santa Matvijčuka.

S. Matvijčuka norāda, ka, ja ir brīvprātīgo komanda, tad darbus var sadalīt. Citādi vienam kultūras pasākumu organizatoram uz pleciem ir gan balle, gan visi dienas sarīkojumi. Tā radusies ideja, ka jāiesaista Cīravas iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidāmo Cīravas pagasta svētku datums tika izziņots jau janvārī līdz ar uzsaukumu iedzīvotājiem uz pirmo kopā sanākšanu. Šogad Cīravā svētki būs 1. jūlijā.

Jābūt gataviem lielam apmeklējumam
“Šogad izziņojām jau laicīgi, lai ir idejas, ko var realizēt. Arī līdz ar to svētku datums ir jau izplatīts, lai visi zina, ka Cīravas pagasta svētki būs 1. jūlijā,” uzsver S. Matvijčuka.

Cīravas kultūras pasākumu organizatore norāda, ka tradicionāli Cīravas pagasta svētki ir bijuši pirms Jāņiem. Šoreiz datumi mainīti, jo 17. jūnijs pirms Līgo svētkiem ir sēru diena. Tad nolemts, ka Cīrava svinēs pirms Latvijas Dziesmu un deju svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Uz pirmo iedzīvotāju tikšanos klātienē ieradās vien Santa Matvijčuka, Andris Petrovics un Pēteris Brīniņš. Foto – Uldis Dobelis

“Noteikti būs svētku koncerts. Noteikti ir balle. Šogad tā būs ārā jebkādos laikapstākļos, jo pērn nošāvām mazliet greizi. Tāpat būs makšķernieku sacensības, kas vienmēr ir gaidītas un notiek jebkādos laikapstākļos,” sola S. Matvijčuka.

Pērn Cīravas pagasta svētkiem bija milzīgs apmeklējums. Bija sajūta, ka visi ir sabraukuši Cīravā. Tobrīd tikko bija beidzies kovids. Cilvēki bija izslāpuši pēc pasākumiem. Svētku piedāvājums nebija gatavs tādai apmeklētāju plūsmai.

Sapnis par pils izgaismošanu
“Es gribu ļoti izgaismot pili, ceru, ka tas izdosies. Pils nav ļoti labā stāvoklī, bet tumsā izgaismota tā būtu skaista,” uzskata S. Matvijčuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Matvijčuka saņēma daudzus zvanus pirms pirmās ideju rosinātavas. Cilvēki zvanīja un bija gatavi iesaistīties. Ideju sarakstā bija karuseļi, ģimenes skrējiens, svētku gājiens, pat bēbīšu rāpošanas sacensības.

“Ja cilvēki nāks palīgā, to visu var realizēt,” pārliecināta ir S. Matvijčuka.

Uz pirmo tikšanos janvāra piektdienas vakarā ieradās vien trīs cilvēki – S. Matvijčuka, Aizputes un Cīravas pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Petrovics un Cīravas ūdens dzirnavu kultūras projektu vadītājs Pēteris Brīniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Cīravas kultūras nama floristikas pulciņa bērnu darbi. Foto – Uldis Dobelis

Dzima idejas, ka svētku reizē būtu jāakcentē pagasta vēsture, jāiepazīstina ar pagasta slavenākajiem cilvēkiem. Tāpat radās ideja, ka jābūt kādam suvenīram vai lietai, ko apmeklētājiem paņemt līdzi no svētkiem.

Kultūras namā aktīva rosība
S. Matvijčuka piebilst, ka ikdienā iedzīvotājiem pieejamas dažādas kultūras aktivitātes. Kultūras namā darbojas senioru ansamblis, kas februārī nosvinēja 15 gadu jubileju.

Aktīvi darbojas koris, kas piedalās visos ģenerālmēģinājumos un grib tikt uz Latvijas Dziesmu un deju svētkiem. Tajā īpaši gaidīti puiši. Koris 1. aprīlī svinēs 45 gadu jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras namā darbojas arī floristikas pulciņš un tautas deju pulciņi. Tā telpās notiek arī ritma dejas.

Savukārt aprīļa beigās Cīrava būs pirmā vieta Dienvidkurzemes novadā, kur notiks “Dienvidkurzemes novada cālis 2023”.

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.