Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Covid-19 izplatība Latvijā nedaudz pieaug, ar gripu biežāk slimo Daugavpilī, Rīgā un Valmierā

Covid-19 izplatība Latvijā nedaudz pieaug, tikmēr ar gripu biežāk slimo Daugavpilī, Rīgā un Valmierā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pagājušajā nedēļā Latvijā reģistrēti 190 jauni Covid-19 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš tādu bija 153. Nedēļas laikā veikti 1163 testi, kas ir par 5,2% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Pozitīvo testu īpatsvars bija 16,3%, kas ir par 2,5% vairāk nekā iepriekš, vēsta LETA.

Savukārt pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju palielinājies par 30,9%.

Kopumā pagājušajā nedēļā reģistrēti septiņi nāves gadījumi Covid-19 pacientiem, kamēr nedēļu iepriekš tādu bija astoņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”.

Tikmēr aaslimstība ar gripu Latvijā visbiežāk novērota Daugavpilī, Rīgā un Valmierā. Aizvadītajā nedēļā, no 13.marta līdz 19.martam, gripas vidējā intensitāte Latvijā nedaudz paaugstinājusies, bet raksturota kā zema – 79,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr vēl nedēļu iepriekš – 78,4.

SPKC dati liecina, ka nedaudz samazinājies pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) gadījumos – 1355 pacienti jeb vidēji 1880 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš bija 1973,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstāka saslimstība bērniem līdz četru gadu vecumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pneimoniju gadījumos vērsušies 14 pacienti jeb vidēji 19,4 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr iepriekšējā nedēļā 28,4 uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 57 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī, Rīgā un Valmierā. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem līdz četriem gadiem.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 23 hospitalizētiem pacientiem ar gripu un diviem stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par 85 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks, uzsver SPKC. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”.

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.