Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

CVK: Nepietiekamā parakstu skaita dēļ par grozījumiem Ostu likumā referenduma nebūs

Foto – Aigars Prūsis

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) oficiāli apstiprinājusi, ka nepietiekamā parakstu skaita dēļ grozījumi Likumā par ostām nav nododami tautas nobalsošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi nosaka arī likuma nosaukuma maiņu uz Ostu likums, vēsta LETA.

Kā aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Krastiņa, vēlēšanu komisija šodien apstiprināja rezultātus parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par iepriekš apturētajiem likuma grozījumiem.

Parakstu vākšanas rezultāti liecina, ka no 10.marta līdz 8.aprīlim saņemti 7215 paraksti, kas veido 0,47% no balsstiesīgo vēlētāju skaita jeb 4,7% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētais likums nav nododams tautas nobalsošanai, skaidro vēlēšanu komisijā. Lai būtu jārīko tautas nobalsošana par apturēto likumu, parakstu vākšanā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējo Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem.

Galīgos parakstu vākšanas rezultātus CVK šodien paziņos arī Valsts prezidentam Egilam Levitam, un CVK lēmums tiks arī publicēts “Latvijas Vēstnesī”.

Parakstu pārbaude notika sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un šajā procesa tika konstatēts, ka 20 parakstītājiem nebija Latvijas pilsonības, 16 parakstītājus nebija iespējams identificēt, bet viena persona nebija sasniegusi 18 gadu vecumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši Iedzīvotāju reģistra datiem viena persona parakstu pārbaudes datumā bija mirusi, taču šī vēlētāja paraksts tika līdzskaitīts, jo šādos gadījumos tiek pārbaudīts, vai vēlētājs bija balsstiesīgs parakstīšanās dienā. Vēl 16 gadījumos konstatēts, ka vēlētāji bija parakstījušies atkārtoti.

Iespēju parakstīties kādā no ārvalstīs izveidotajām parakstu vākšanas vietām kopumā izmantojuši 12 vēlētāju, kuri parakstījās Latvijas vēstniecībās Īrijā, Lielbritānijā, Spānijā, Somijā un Zviedrijā.

Parakstu vākšanai bija izveidotas 296 parakstu vākšanas vietas, no tām 265 parakstu vākšanas vietas Latvijā, bet ārvalstīs – 31 parakstu vākšanas vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, pēc ilgām un plašām debatēm Saeima iepriekš pieņēma grozījumus Likumā par ostām, kas nosaka Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeļa maiņu. Likumā noteikts, ka Rīgas un Ventspils ostas tiktu pārveidotas par kapitālsabiedrībām.

Parakstu vākšanu referenduma rīkošanai pēc Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputātu iniciatīvas pieprasīja 36 deputāti no vairākām opozīcijas partijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.