Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dabas aizsardzības pārvalde izsolījusi tiesības iegūt niedres Papes ezerā

Foto no “ReKurZeme.lv” arhīva

Dabas aizsardzības pārvaldes ceturtdien rīkotajā izsolē par tiesībām iegūt niedres ziemas periodā trīs ezeros izsolītas tiesības pļaut niedres Papes un Kaņiera ezerā, bet Lubāna ezers neinteresēja nevienu pretendentu, aģentūrai LETA pavēstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsolē piedalījās seši pretendenti – trīs privātpersonas un trīs uzņēmumi. Pļaujamās platības tika izsolītas pa atsevišķiem nogabaliem. Pretendentus interesēja niedru pļaušana Papes un Kaņiera ezerā, bet Lubāna ezers nesaņēma nevienu pieteikumu, vēsta LETA.

Papes ezerā tika izsolīta niedru pļaušana 18 nogabalos ar kopējo platību 1020 hektāri. Divas privātpersonas ieguva tiesības pļaut niedres septiņos nogabalos ar platību 266 hektāri par kopējo summu 10 980 eiro. SIA “Eco Roof”, piedāvājot maksu 3720 eiro, ieguva tiesības darbus veikt vienā nogabalā ar platību 170 hektāri. SIA “Magnum” ir piedāvājis augstāko maksu par niedru pļaušanu deviņos nogabalos ar platību 533 hektāri par summu 22 899 eiro. Uz vienu nogabalu nepieteicās neviens pretendents.

Savukārt Kaņiera ezerā tika izsolīti 13 nogabali. Pļaušanas darbus desmit nogabalos ar platību 17,6 hektāri veiks viena privātpersona, par to maksājot 256 eiro. Trīs nogabali nesaņēma nevienu pretendenta pieteikumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā tika izsolītas tiesības iegūt niedres Papes ezerā ar kopējo platību 1020 hektāri, Kaņiera ezerā ar kopējo platību 328,02 hektāri, kā arī Lubāna ezerā ar kopējo platību 925 hektāri.

Izsolītās tiesības ietver niedrāju apsaimniekošanu ziemas periodā, tās nopļaujot un savācot.

Papes ezera 18 nogabalu kopējā izsoles nosacītā cena bija 14 280 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), Kaņiera ezera 13 nogabalu kopējā nosacītā cena bija 328,02 eiro bez PVN, bet Lubāna ezera četriem nogabaliem kopējā izsoles nosacītā cena bija 12 950 eiro bez PVN.

Paredzētais līguma termiņš ir līdz 2022.gada 14.martam Papes un Lubāna ezeros un līdz 2022.gada 1.martam Kaņiera ezerā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.