Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dabas vērotājs Vilis Bukšs par laiku janvārī – ziema celmus cilās

Laikapstākļi 1. un 14. decembrī, tāpat arī nozīmīgajās Vēja dienās Ziemas Saulgriežu laikā vērš uzmanību uz to, ka ziemas valdnieks janvāris būs ar mainīgiem laikapstākļiem. Īslaicīgiem, nelieliem atkušņiem sekos neliels līdz mēreni stiprs sals un neliels sniegs, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Janvāra pirmajā pusē nepastāvīgi laikapstākļi. Ja mēneša sākumā atkusnis, dažādi nokrišņi un dažās naktīs neliels sals, tad laikā ap Zvaigznes dienu (6. janvāris) un vēlāk bez būtiskiem nokrišņiem. Pilnmēnesī sals pastiprināsies, un laikā ap 10. janvāri skaidrās mēness naktīs temperatūra var pazemināties līdz mīnus 15, mīnus 20 grādiem. Ceļi slideni.

Mēneša vidū, laikā ap Veco Jauno gadu (14.janvāris) mēness fāzēm mainoties, neliels atkusnis un vairāk nokrišņu. Sniegs, slapjš sniegs, lietus. Vējains. Temperatūra robežās no mīnus 5 grādiem naktīs līdz plus 5 dienas laikā. Bet tas nebūs ilgi, jo atkal sekos gan neliels sals, gan neliels īslaicīgs sniegs. Apledojums, ceļi slideni.

Arī janvāra otrā puse rādās būt ar mainīgiem laikapstākļiem, kad neliela, līdz mēreni stipra sala sprīdim sekos īslaicīgs atlaidenis un dažādi nokrišņi. Laikā ap Bašķi (20. janvāris) un Grietu (23. janvāris) mākoņiem izklīstot temperatūra var pazemināties līdz mīnus 18, mīnus 23 grādu atzīmei. Vēlāk un mēneša beigās mākoņains, vairāk nokrišņu un temperatūra tuvu 0. Ja naktīs piesals, tad dienas laikā atlaidīs. Temperatūra robežās no mīnus 3 līdz plus 3 grādiem. Tāpat arī tālāk sekojošais februāris un marts rādās būt ar mainīgiem laikapstākļiem, kad īslaicīgiem aukstuma viļņiem sekos dienas ar atkušņiem un dažādiem nokrišņiem. Par šādiem laikapstākļiem, kad te salst, te atkūst, te snieg, te līst, tautas ticējums saka: ziema celmus cilā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Caurmērā janvāris rādās būt normas robežās gan temperatūru, gan nokrišņu ziņā.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.