Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dabas vērotājs Vilis Bukšs paziņo, kāds būs janvāris, kad sagaidīsim pavasara vēsmas

Liepāja Otrajos Ziemassvētkos. Foto – Uldis Dobelis

Jaungada diena, 1. janvāris, austrumu pierobežā (Viļakas novads) bija ar strauji mainīgiem laika apstākļiem. Jaungada naktī atkusnis, dienas pirmajā pusē stipra snigšana, tad spēja vēja virziena maiņa no dienvidrieteņa uz ziemeļrieteni un temperatūras kritums no plus 2 grādiem rīta pusē līdz mīnus 10 vakarā. Šādas krasas laika apstākļu svārstības janvāra pirmajā dienā, kā arī laika apstākļi 1., 14., 26. decembrī un nozīmīgajās rudens un Ziemas saulgriežu Vēja dienās norāda uz to, ka ziemas valdnieks janvāris būs ar strauji mainīgiem laika apstākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Janvāra pirmajā pusē, laikā līdz vecajam jaungadam (14. janvāris), laika apstākļi svārstīgi. Dienas ar nelielu līdz mērenu salu mīsies ar īslaicīgiem atkušņiem un otrādi. Nokrišņi pārsvarā īslaicīgi un šajā laikā sniegs, slapjš sniegs, atkala un tuvāk jūrai arī lietus. Temperatūra no mīnus 15 grādiem dažās naktīs līdz plus 5 grādiem dienās ar atkusni. Ceļi slideni.

Mēneša otrajā pusē, pilnmēness laikā (18. janvāris – 25. janvāris), debesīm skaidrojoties dažās naktīs temperatūra var pazemināties līdz mīnus 18, 23 grādu atzīmei. Tas nebūs ilgi, jo atkal atkusnis, dažādi nokrišņi, ceļi slideni. Arī vēlāk laika apstākļi mainīgi, kad īslaicīgam neliela sala (mīnus 14 grādi) sprīdim sekos īslaicīgs atkusnis un lietus, austrumos slapjš sniegs, sniegs. Janvāra beigās un tālāk līdz Sveču dienai (2. februāris) pārsvarā neliels sals, daudzviet īslaicīgi snigs un pastiprinoties vējam puteņos.

Caurmērā janvāris būs drusciņ siltāks kā parasti. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet kopumā tuvu vidējam.

Lai arī tālāk sekojošā februāra otrajā pusē jau vēsmos pēc agra pavasara, puteņu mēnesis februāris rādās vēl būt salīdzinoši ziemīgs. Par īstu pavasari varēsim priecāties tikai laikā pēc Lieldienām (17. aprīlis). Līdz tam daudzi ziemas mīļotāji varēs atēsties gan sniedziņu gan atkosties ar saliņu…

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.