Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Daļā Kurzemes un Zemgales upju ūdens līmenis sasniedzis pēdējo gadu augstāko atzīmi

Foto no Ulda Seska arhīva

Daudzviet Latvijā otrdien turpinās ūdens līmeņa pakāpeniska paaugstināšanās, daļā Kurzemes un Zemgales upju ūdens sasniedzis augstāko atzīmi pēdējos desmit un vairāk gados, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Misā pie Lielveisiem ūdens līmenis pakāpies līdz 3,25 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta, kas ir augstākais ūdens līmenis Misas upē kopš 2010.gada aprīļa, kad tas sasniedza 3,39 metrus, vēsta LETA.

Arī citās upēs Lielupes baseinā ūdens līmenis galvenokārt pakāpies līdz augstākajai atzīmei šajā ziemā, kas daudzos gadījumos ir arī lielākais ūdens līmenis pēdējos gados.

Lielupē pie Mežotnes ūdens līmenis nav tik augsts kā februāra pirmajā pusē novērotais maksimums, kas bija saistīts ar ledus sastrēgumu, bet citviet Lielupē ūdens ir šīs ziemas augstākajā līmenī vai tuvu tam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ventas augštecē ūdens līmenis par 30 centimetriem pārsniedzis 2010.gada pavasara palu rekordu, bet Ventas lejtecē tas par aptuveni pusotru metru atpaliek no šī rekorda. Kuldīgā ūdens līmenis ir tik augsts, ka Ventas rumba gandrīz nav redzama.

Arī Bārtā ūdens līmenis pacēlies līdz šīs ziemas augstākajai atzīmi, kas par aptuveni 60 centimetriem atpaliek no 2010.gada lielo palu rekorda.

Durbē pie Cīravas un Rīvā pie Pieviķiem ūdens līmenis ir mazliet zem šā gada janvāra beigās un februāra pirmajā pusē reģistrētā maksimuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Užavas krastos jau trešo reizi šoziem izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par plašu teritoriju applūšanu, un pašreizējais ūdens līmenis par septiņiem centimetriem pārsniedz 10.februārī sasniegto rekordu.

Usmas ezera līmenis pakāpies piecus centimetrus virs 2012.gada janvāra rekorda.

Augsts ūdens līmenis ir arī Vidzemes un Latgales upēs, bet tas pārsvarā nepārsniedz pēdējos gados novērotos maksimumus.

Februāra beigās Latvijā būs maz nokrišņu un gaisa temperatūra naktīs bieži noslīdēs zem nulles, tādēļ ūdens līmenis sāks pazemināties, prognozē sinoptiķi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.