Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Daugavas Vanagi” aicina uz Ernesta Laumaņa grāmatas atvēršanu Liepājas muzejā

Ceturtdien, 10. martā, pulksten 16 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 “Daugavas Vanagu” Liepājas nodaļa aicina uz grāmatas “Ernests Laumanis. Vēstules meitai no lēģera Mordovijā” atvēršanu. Tajā apkopotas Latvijas armijas un latviešu leģiona virsnieka Ernesta Laumaņa vēstules no padomju sodu nometnes Mordovijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Leģionārs Ernests Laumanis (1908–1968) bija Latvijas armijas un latviešu leģiona virsnieks. “Laumanieši” Kurzemes lielkauju laikā bija izpelnījušies t. s. frontes “ugunsdzēsēju” reputāciju, jo tika raidīti cīņās vissmagākajos kauju sektoros, kur draudēja, vai jau bija noticis frontes pārrāvums, portālu “ReKurZeme” informē “Daugavas Vanagi Latvijā” Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle.

Saviem karavīriem bataljona komandieris Laumanis bija izcils varonības un drošsirdības paraugs. Dzimtenes mīlestība un nelokāma uzticība saviem ideāliem ļāva Laumanim palikt garā nesalauztam arī pēckara ieslodzījumā padomju soda nometnēs Vorkutā un Mordovijā, kur viņš pavadīja 20 garus gadus un bija spilgta autoritāte citu politieslodzīto vidū.

Ernesta Laumaņa meita Brigita joprojām dzīvo Liepājā un glabā tēva sūtītās vēstules no lēģera Mordovijā, kuras palīdz izprast ne tikai Laumaņa varonību, bet arī citas škautnes no krietnās personības. Pateicoties Līvijas Leines, Ērika Kūļa, Artūra Butāna, Mārtiņa Dāles, izdevniecības “Jumava” pūlēm, kā arī “Daugavas Vanagu” ziedojumiem – tās tagad apkopotas grāmatā. Grāmatas priekšvārdu uzrakstījis Kara muzeja vēsturnieks Juris Ciganovs.

Pasākumā pulcēsies “Daugavas Vanagi” biedri un grāmatas tapšanā iesaistītās personas, kā arī aicināts jebkurš liepājnieks, kam interesē vēsturiskie notikumi un latviešu karavīru likteņi. Ieeja pasākumā bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.