Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemē vērsies pussimts māju kafejnīcas; to darba laiki šajā nedēļas nogalē

“Mājas kafejnīcu dienas” Dienvidkurzemes novadā notiks četras nedēļas nogales no jūlija līdz pat septembrim. Kopumā dalību pieteikušas 50 māju kafejnīcas. Pirmie saimnieki savus viesus uzņems 23. un 24. jūlijā Rucavas, Nīcas un Grobiņas apkārtnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mājas kafejnīcu dienas” ir īpašs pasākums, kuru iespējamu dara “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra. Tajā uz vienu vai divām dienām durvis apmeklētājiem ver improvizētas kafejnīcas. Par šefpavāriem un viesmīļiem kļūst vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā parasti nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajās dienās cienā viesus ar savas ģimenes vai novada īpašajiem mājās gatavotajiem ēdieniem. Katrai mājas kafejnīcai ir sava neatkārtojama ēdienkarte un stāsts, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības aģentūras “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs” direktore Ieva Skābarde.

Starp Bārtas upi un Tāšu ezeru

  1. un 24. jūlijā vērsies pirmās 14 mājas kafejnīcas Dienvidkurzemes novadā. Kāda vienu dienu, kāda abas.
    Bārtas pagastā viesus gaidīs “Kulinārs ods” atpūtas bāzē “Ods” ar spēka putru un citiem kulināriem pārsteigumiem. Un tā kā māju kafejnīcas ir ne tikai par ēšanu, bet baudīšanu un kopā būšanu, viesi varēs izbaudīt Bārtas upes skaistumu un doties mazā pārgājienā un visbeidzot kā vakarā uzzināt kā tas ir, kad koncerts notiek virs upes. Vairākās mājas kafejnīcās viesu sagaidīs dažādi muzikāli un mākslas pārsteigumi, būs iespēja iepazīt vietu vēsturi, doties piedzīvojumos, kas nenotiek katru dienu.
    Gaviezē šajā dienā ienāks pasaules garšas un caur gavieznieces Rotas interpretācijām varēs iepazīt Spānijas garšas – gaspačo, čurros, pildīti kartupeļi un visam līdzās aušanas radošās darbnīcas un audēju darbu izstāde, senlietu krātuves “Atmiņu pūrs” apskate.

Ja Gaviezē un Bārtā mājas kafejnīcas darbojās jau pagājušajā gadā, tad Medzes pagasta Tāšu apkārtnē savās sētās uzņemts trīs jaunas saimniecības – “Ratuļi”, “Maztāši” un “Krastmaļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas gan tās par mājas kafejnīcām Tāšu ezera krastā, ja nav kārtīga zivju zupa? To piedāvās “Maztāšu” saimnieki. Būs arī ugunī cepts kartupelis. Zivju vai vistas kotletītes un saldajā “Tāšu ezera peldošās salas”. Un to vai zivis ir un salas peld varēs pārbaudīt izbraucot ar laivu pa Tāšu ezeru, pamakšķerējot vai vienkārši baudot dabas klātbūtni.

Arī Tāšu ezera krastā – mājās “Krastmaļi” – ikdienā audzē dārzeņus, ko tirgo un pagatavo dažādos gardumos. No pašaudzētajiem dārzeņiem šajās dienās arī taps gardumi, ar ko cienāt viesus – gaspačo, grillēti sezonas dārzeņi ar cūkgaļu, kas pagatavota pēc receptes, ko saimnieki atveduši no Patagonijas kalniem. Un, kad pēdējo reizi baudīta īsta melleņu klimpzupa pēc senas ģimenes receptes? Mājas kafejnīcu dienas sniedz šo iespēju atgriezties pie sen pārbaudītām vērtībām un izgaršot dažādus jaunumus.

Vien gadu “Ratuļos” saimnieko Aivaru ģimene un viņi mājas kafejnīcu dienās parādīs, kāpēc dzīvot laukos ir forši. Galdā cels Ratuļsaimes iemīļoto plovu un soļanku, medus kūku ar bērnības garšu. Lieli un mazi varēs izmēģināt dažādas dārza spēles un atpūsties no ikdienas kņadas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Grobiņā ikvienam būs iespēja paviesoties pie Ulda Poškus un viņa ģimenes kafejnīcā “Kalēja gardumi” un nogaršot viņa mājražojumus – gaļu dažādos veidos. Būs gan šašliks, gan dažādas paštaisītas desiņas, bet saldajā viesi varēs mieloties ar mutē kūstošu Pavlovas ruleti.

Tradīcijas godā cels
Ja vēl nav būts “Sapņu alejās” pie saimnieces Gunitas Pričinas, tad mājas kafejnīcu dienas kā reiz vilinās ar īpašiem piedāvājumiem uz Rucavu. Galdā tiks likti pavisam jauni meistarstiķi: “Bimbalu tīre dārzeņu ielokā”, “Jēriņš dārziņā” un “Vikingu maltīte”. Maiznīcā ceptās picas smaržai garām paiet nevarēs neviens, bet desertā saimniece piedāvās “Biguzi” – kas tas? Uzzini “Mājas kafejnīcas dienās” “Sapņu alejās”!

Turpat netālu viesus uzņems tradīciju namā “Zvanītāji”. Saimnieces sagaida, ka viesi pieteiksies, lai varētu izjust senās mājas garu un baudītu tradicionālos Rucavas ēdienus, iepazīstot pagasta bagāto kultūrvēsturisko mantojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vectēva dārzā” Rucavā saimnieko Ates ģimene, kas cienās ar uz ugunskura vārītu zupu, ar pārbaudītām omītes un vectēva receptēm, kas garšo arī jaunākajam ģimenes loceklim – Gustavam. Turpat audzētā piparmētra un ogas pārtaps gardumos, kas tā vien liks pirkstiņus aplaizīt.

Ar iepriekšēju pieteikšanos, 23. jūlijā uz dažādiem gardumiem un dejām dzīvās mūzikas pavadībā Rucavas pagasta vēsturiskajā Bajāriņciemā gaidīs lauku sēta “Ketverči”, kur ceļ godā seno un veicina kopā būšanas prieku.

Kur jūra, tur zivis
Nīcas pagastā viesus uzņems četras neparastas vietas. Brušvītu ciemā “Lakstīgalās” darbosies “Bārtnīca” un tās saimnieki Šēferu ģimene. Viņu draudzību ar pazīstamo šefpavāru Havjeru Garsiju varēs manīt arī šajās dienās, jo kafejnīcas apmeklētāji varēs nobaudīt “Sarkano bullīti” – chilli con carne mērce, kartupeļi un salāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sapņu paviljons” “Seskos” ikdienā ir svinību vieta ar nakšņošanas iespējām, bet šajās dienās saimniece piedāvās iespēju nogaršot viņas ciemiņu iecienītus ēdienus. Ja jau reiz jūra netālu, būs zivju zupa, reņģu filejas kraukšķi un pat Vidusjūras veltes. Mājas “Seski” izsenis ir bijusi zvejnieku saimniecības kolhoza “Sarkanā blāzma” kantora ēka, tāpēc interesentiem būs iespēja ielūkoties nelielā izstādē no saglabājušās mājas vēstures. Ciemos gaidīs ikvienu ciemiņu, kam patīk daba, smelties enerģiju no dabas ar vēja glāstiem zem trim ozoliem.

Lašu zivju zupu un reņģu gardumus baudīt varēs arī kafejnīcā “Jūrmalciema Valgums”, kas darbosies piestātnē “Tīklu mājā”. Turpat jūras krastā varēs nobaudīt arī auksto zupu, bada pankūkas, melleņu klimpu zupu un saldās vafeles. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Pētera Jaunzema fotoizstādi un piedalīties ekskursijā pa Tīklu mājas Piestātni.

Dzimtas mantojumā Prenclavu vējdzirnavās Otaņķu pagastā tiks atvērta Kupšu ģimenes kafejnīca “Pie vecā meldera”. Ikdienā ģimene cep dažādus gardumus, ko pazīst ar nosaukumu “Otaņķu gardumi”, bet šajā reizē vēderi tiks lutināti ar šādiem ēdieniem: “Vasaras veldze”, “Iekodiens”, “Šmoriņš”, “Rolmopsis”, “Gardums”, saldajā pārbaudītas vērtības buberts un maizes zupa. Uzzini, kas tas viss ir, un pārbaudi savus spēkus Prenclavu dzirnavās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas kafejnīcu darba laiki:
Sestdiena, 23. jūlijs

10.00 – 19.00 “Zvanītāji”, Rucava (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
10.00 – 20.00 “Bārtnīca”, “Lakstīgalas”, Nīcas pagasts
10.00 – 20.00 “Sapņu paviljons”, “Seski”, Nīcas pagasts (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
10.00 – 20.00 “Ratuļi”, Medzes pagasts
10.00 – 20.00 “Krastmaļi”, Tāši, Medzes pagasts
11.00 – 19.00 “Maztāši”, Tāši, Medzes pagasts
11.00 – 19.00 “Pie vecā meldera”, Prenclavu dzirnavas, Otaņķu pagasts
11.00 – 22.00 “Kalēja gardumi”, Kalēju iela 23A, Grobiņa
12.00 – 17.00 “Jūrmalciema Valgums”, Tīklu māja, Piestātne, Jūrmalciems
12.00 – 21.00 “Sapņu alejas”, “Alejas”, Rucava
12.00 – 23.00 Lauku sēta “Ketverči”, Bajāriņciems, Rucavas pagasts (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
13.00 – 20.00 “Kulinārs ods”, Bārtas pagasts
14.00 – 19.00 “Spānijas garšas tepat Gaviezē”, “Ritmi”, Gaviezes pagasts
14.00 – 21.00 “Vectēva dārzs”, “Attes”, Rucavas pagasts

Svētdiena, 24. jūlijs
10.00 – 16.00 “Bārtnīca”, “Lakstīgalas”, Nīcas pagasts
10.00 – 16.00 “Ratuļi”, Medzes pagasts
10.00 – 20.00 “Sapņu paviljons”, “Seski”, Nīcas pagasts (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
10.00 – 17.00 “Krastmaļi”, Tāši, Medzes pagasts
11.00 – 16.00 “Pie vecā meldera”, Prenclavu dzirnavas, Otaņķu pagasts
11.00 – 19.00 “Maztāši”, Tāši, Medzes pagasts
11.00 – 20.00 “Kalēja gardumi”, Kalēju iela 23A, Grobiņa
12.00 – 17.00 “Jūrmalciema Valgums”, Tīklu māja, Piestātne, Jūrmalciems
12.00 – 18.00 “Sapņu alejas”, “Alejas”, Rucava

Ieteikumi:
• Ja kafejnīcu saimnieki aicina pieteikties iepriekš, lūgums to ievērot, pieteikties!
• Atceries, ka šīs nav “īstas” kafejnīcas un saimniekiem var nebūt iepriekšējas pieredzes viesu apkalpošanā. Mājas kafejnīcu būtība ir ciemošanās un mājās gatavota ēdiena baudīšana.
• Viss var nenotikt tik ātri kā vēlaties, bet šis piedzīvojums būs tā vērts, lai uzgaidītu.
• Pievērsiet uzmanību mājas kafejnīcu piedāvājuma datumam un laikam!
• Mājas kafejnīcās norēķini iespējami tikai skaidrā naudā.

Foto – Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.