Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā apmetušies vairāk nekā simts Ukrainas bēgļi

Ceturtdien, 24. martā, kopumā Valsts robežsardze Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēja 736 Ukrainas bēgļus – 109 no tiem apmetušies Dienvidkurzemes novadā. 29 ir izmitināti pašvaldībai piederošos īpašumos, bet pārējie mitinās savu radu un draugu dzīvesvietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada Sociālais dienests vairākām bēgļu ģimenēm piešķīris garantētā minimālā ienākuma pabalstus, krīzes pabalstus, kā arī izsniedzis izziņas krīzes situācijā, lai ģimenes varētu saņemt pārtikas pakas, higiēnas preces un kancelejas preces no Eiropas Atbalsta fonda. Sociālajā dienestā ar katru dienu vairāk pēc sociālas palīdzības ierodas mammas ar bērniem. Novada sociālie darbinieki apseko bēgļus viņu dzīvesvietās, pārrunā vajadzības un cenšas rast risinājumus, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Dienvidkurzemes novada bāriņtiesa ir nodibinājusi ārkārtas aizbildnību pieciem nepilngadīgiem Ukrainas bērniem- trīs meitenēm un diviem zēniem, vecumā no 11-15 gadiem, kas ir ieradušies Latvijā ar kādu citu savu radinieku, kas arī kļūst par viņu aizbildni. Šāds lēmums nepieciešams bērna likumiskai un juridiskai pārstāvībai. Šobrīd izskatīšanā ir viens iesniegums nepilngadīgam bērnam, kuram ir tikai daži mēneši.

Ja iedzīvotājiem ir zināms kāds bērns, kurš ieradies Latvijā no Ukrainas bez vecākiem, lūgums sazināties ar bāriņtiesu.

Savukārt organizācija Tabitas Sirds katru dienu nenogurstoši darbojas paaugstinātas intensitātes režīmā – šomēnes jau izsniegtas 25 LMT SIM kartes, humānā palīdzība sniegta 66 novadā mītošiem cilvēkiem, tostarp izdalītas 74 pārtikas pakas, kā arī apģērbs, kancelejas preces, sadzīves priekšmeti un rotaļlietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.