Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā būs atbalsta pasākumi Ukrainai

Ierakuma sveču liešanas darbnīca Grobiņā, Zentas Mauriņas piemiņas istabās. Foto – Uldis Dobelis

Pagājušā gada 24. februāra agrā rītā ukraiņi modās no lādiņu dārdiem, bet pārējā pasaule un arī Latvija – ar ziņām par Krievijas brutālo iebrukumu Ukrainā, kas tepat mums līdzās turpinās jau gadu. Šajā laikā Latvijas un arī Dienvidkurzemes novada iedzīvotāji ir atvēruši savas sirdis un mājas, sniedzot gan praktisku, gan emocionālu atbalstu ukraiņiem, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šī nežēlīgā kara gadadienā šo piektdien, 24. februārī domās, sirdīs un arī darbos būsim kopā ar Ukrainas tautu gan viņu dzimtenē, gan kopā ar bēgļiem no Ukrainas, kas patvērušies mūsu novadā vai citviet Latvijā.

Visā Latvijā un arī Dienvidkurzemes novadā 24. februārī plkst. 9.00 cilvēki vienosies klusuma brīdī, godinot Ukrainas tautas upurus, kā arī notiks dažādi atbalsta pasākumi.

Novada skolas un pirmsskolas izglītības iestādēs šajā dienā gan vienosies klusuma brīdī, gan īpašu uzmanību pievērsīs izglītojošām sarunām par kara postu Ukrainā, par mieru, brīvību, drošību un citām vērtībām. Šīs dienas tematika daudzviet atspoguļosies arī vides noformējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novadā notiks arī citi pasākumi, paužot atbalstu Ukrainai:

  • 9.00 Grobiņas Sv. Brigitas Romas katoļu baznīcā (Celtnieku ielā 33) ikviens aicināts vienoties kopējā klusumā brīdī. Priesteris Sergejs Ivanovs veltīs nelielu aizlūgumu, bet ukraiņu ērģelniece Natālija Pasternaka izpildīs skaņdarbu.
  • 11.00 Bunkas kultūras namā notiks stundu ilgs koncerts un aizlūgums kopā ar mācītāju Raiti Šēneru.
  • 18.00 Vaiņodes kultūras namā notiks ierakumu sveču liešanas darbnīca, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents. Viena šāda svece var noderēt kareivjiem ierakumos un civiliedzīvotājiem, kas palikuši bez elektrības un siltuma. Kopīga rosīšanās darbnīcā saliedēs un nostiprinās sajūtu, ka tikai kopā esam spēks.
  • 19.00 pie Grobiņas pilsētas bibliotēkas (Skolas ielā 4) degs ugunskuri un bibliotēkā spēka dziesmas dziedās etnogrupa “Kuršu sievas”.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība joprojām aicina iedzīvotājus sadarboties un ziedot labdarības organizācijai “Tabitas Sirds” pirmās nepieciešamības preces Ukrainas bēgļiem. Tālrunis saziņai 26142827 (vadītāja Kristīne Vidzeniece).

Kaut arī asinsizliešana Ukrainā turpinās, tauta turpina varonīgi cīnīties par savas valsts brīvību un neatkarību.

Slava Ukrainai!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.