Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā divās tirdzniecības vietās pārdod alkoholu nepilngadīgajiem

Foto – Pixabay

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas trešdien apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgām personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Liepājas iecirkņa amatpersonas trešdien apsekoja 10 tirdzniecības vietas Gramzdā, Kalētos, Priekulē un Vaiņodē, un pārkāpumi tika konstatēti divās tirdzniecības vietās, kur pārdevējas nepilngadīgai personai pārdeva alkoholiskos dzērienus, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Vienā gadījumā lūdza jaunietim uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, ko jaunietis arī izdarīja, taču pārdevēja tāpat pārdeva alkoholiskos dzērienus, neskatoties uz to, ka jaunietis ir nepilngadīgs. Vēlāk pārdevēja paskaidroja, ka jaunietis tik pārliecinoši parādījis dokumentus, tāpēc viņā pieņēma, ka viņš ir pilngadīgs un jaunieša dzimšanas gadam nav pievērsusi uzmanību. Otrā tirdzniecības vietā pārdevēja pārdeva jaunietim alkoholiskos dzērienus, nepajautājot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Valsts policija informē, ka alkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — no 280 – 700 eiro, bet juridiskajai personai — no 700 līdz 7100 eiro.

Šādas pārbaudes tiek veiktas regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.