Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novada futbola čempionāts – turnīrs, kam jākļūst par tradīciju

“Vaiņodes” futbolisti kļuva par Dienvidkurzemes novada pirmajiem čempioniem. Foto – Uldis Dobelis

Dienvidkurzemes novada pirmais čempionāts futbolā tika gaidīts ar ļoti lielu interesi, jo gan Liepājas rajona sporta dzīves laikā, gan Lejaskurzemes novadu sacensībās minifutbola čempionāts bija viens no spilgtākajiem notikumiem. Dienvidkurzemes novada pirmajā čempionātā komandu nebija daudz, bet fināls izdevās pēc vislabākajām tradīcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada pirmajam čempionātam pieteicās sešas komandas – “Zvejnieks”, “Nīca”, “Vaiņode”, Priekule”, “Pāvilosta” un “Caljan”.

Regulārajā turnīrā uzvar “Nīca”
Dienvidkurzmes novada futbola čempionāta regulārajā turnīrā pirmo vietu ieguva “Nīca”, kuras kontā bija 11 punkti – trīs uzvaras un divi neizšķirti. Otro vietu ieguva “Zvejnieks”. Liepājniekiem bija desmit punkti. Viņi izcīnīja trīs uzvaras, vienu spēli aizvadīja neizšķirti un piedzīvoja vienu zaudējumu. Savukārt trešo vietu ar tikpat punktiem ieguva vēl viena Liepājas komanda “Caljan”. Arī tai bija trīs uzvaras, viens neizšķirts un viens zaudējums.

Čempionāta spēles tika aizvadītas vairākos novada stadionos. Mači notika arī Durbē. Foto – Uldis Dobelis

Ceturtajā vietā ar deviņiem punktiem ierindojās “Vaiņode”. Vaiņodnieki regulārajā turnīrā spēja uzvarēt “Priekuli”, “Pāvilostu” un “Zvejnieku”, bet zaudēja “Caljan” un “Nīcai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piekto vietu ar trīs punktiem ieguva “Pāvilosta”. Pāvilostnieki uzvarēja “Priekuli”, bet pret pārājēm komandām piedzīvoja zaudējumus.

“Priekules” futbolisti. Foto – Uldis Dobelis

Bez punktiem regulārajā turnīrā palika “Priekule”. Tā zaudēja visām komandām, bet pret “Nīcu” un “Vaiņodi” ar minimālu vārtu starpību – 2:3 abās spēlēs.

Cīņā par tikšanu pusfinālā “Caljan” ar 2:0 uzvarēja “Priekuli”. Savukārt “Vaiņode” ar 3:1 pārspēja “Pāvilostu”.

“Pāvilostas” futbolisti. Foto – Uldis Dobelis

“Vaiņode” – pirmie čempioni
Dienvidkurzemes novada futbola čempionāta izšķirošās spēles notika Rudes stadionā. Pusfinālā “Zvejnieks” ar 3:0 uzvarēja “Caljan”, bet “Vaiņode” ar 2:1 pārspēja “Nīcu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēlē par trešo vietu “Nīca” un “Caljan” pēc pirmā puslaika cīnījās neizšķirti – 2:2, bet pie bronzas medaļām tika nīcenieki, kuri otrajā puslaikā guva vēl divus vārtus.

Finālā “Vaiņode” ar 2:0 uzvarēja “Zvejnieku”. Cīņā par zelta godalgām tika parādītas trīs sarkanās kartītes – viena “Vaiņodei” un divas “Zvejniekam”.

Čempionāta organizators Ingars Kalējs (pa kreisi) kopā ar rezultatīvāko futbolistu Renaltu Freimani. Foto – Uldis Dobelis

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju ar 12 vārtiem kļuva “Caljan” futbolists Renalts Freimanis. Viņam tuvākie sekotāji bija vaiņodnieks Mārtiņš Blumbergs (9) un “Zvejnieka” futbolists Džordans Inge (8).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Netiek galā ar vārtsargu
“Emocijas bija. Spēlētājiem būs, ko atcerēties,” pēc fināla atzina Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs Andis Ādiņš. Viņš cer, ka futbola čempionāts Dienvidkurzemes novada sporta dzīvē kļūs par labu tradīciju, ka arī nākamos gadus novads varēs izspēlēt savu čempionātu.
A. Ādiņš norāda, ka nākamajos čempionātos komandu skaitam jāaug. Viņš pateicas organizatoram Ingaram Kalējam par labo turnīru un organizēšanu. “Apsveicu visus ar labi pavadītu laiku,” piebilda Sporta pārvaldes vadītājs.

Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs Andis Ādiņš cer, ka čempionāts kļūs par tradīciju. Foto – Uldis Dobelis

“Fināls bija diezgan skarbs. Trīs sarkanās. Viņiem vārtsargs visu izdarīja. Iespējas mums bija daudz, bet, pateicoties viņu vārtsargam, tās neizmantojām,” čempionāta noslēguma stāsta “Zvejnieka” komandas futbolists Oskars Kadeģis. Viņš uzskata, ka Dienvidkurzemes novada pirmais čempionāts bija ļoti labi noorganizēts turnīrs. “Forši bija uzspēlēt. Mēs šogad trijos turnīros piedalāmies. Mums pietika. Startējam Liepājas pilsētas amatieru čempionātā, Dienvidkurzemē un Aizputes čempionātā,” uzskaita futbolists.

O. Kadeģis piekrīt, ka komandas varētu būt vairāk, jo Dienvidkurzemes novads ir liels. “Ar laiku gan jau būs,” piebilst spēlētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
“Zvejnieka” futbolisti ar iegūto otrās vietas kausu. Foto – Uldis Dobelis

Turnīrs ar plusa zīmi
“Fināls bija labs. Pirmā spēle bija no aizsardzības. “Nīca” mūs spieda vairāk, bet “pendelīte”, izmantojām savus momentus un noturējām veiksmīgi pirmo spēli. Pirmajā spēlē “pendeli” iesitām diezgan agri, izvirzījāmies vadībā,” pusfināla cīņu komentē “Vaiņodes” futbolists Artūrs Blumbergs.

A. Blumbergs norāda, ka cīņā par zelta godalgām bija kā pēc fināla labākajām tradīcijām – emocijas abām komandām sita augstu vilni. Par to liecināja arī saņemtās sarkanās kartītes.

“Vaiņodes” futbolists Artūrs Blumbergs ar iegūto čempiona kausu. Foto – Uldis Dobelis

“Kādas piecas, sešas minūtes spēlējām mazākumā. Pēc tam viņi dabūja sarkano, tad spēle izlīdzinājās. Beigās viņi saņēma vēl vienu sarkano, tad jau bija mierīgi. Fināls labs. Domāju, ka arī no malas skatītājiem bija skatāms,” pārliecināts ir A. Blumbergs. Viņš atzīst, ka sezona komandai bija grūta un samocīta, bet beigās ir liels prieks par izcīnīto čempiona titulu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Turnīrs ļoti labs. Patika. Forši, ka varam spēlēt visā Dienvidkurzemē. Ka nav tikai daži laukumi. Spēles bija Durbē, Aizputē, Vaiņodē, Rudē. Tas bija forši, ka varējām futbolu izvest pa visu Dienvidkurzemi. Katrā vietā vietējie redz,” vērtē A. Blumbergs. Viņš pie čempionāta plusiem min arī organizatoru sagādātos kvalificētos tiesnešus, kas ar amatieru spēli laukumā spēja tikt galā.

“Kopumā sešas komandas – četras no Dienvidkurzemes, divas no Liepājas. Komandu skaits, jā, ja būtu vairāk, būtu interesantāk. Novadā noteikti var vairāk savākties. Aizpute var savākt komandu, Durbe kādreiz vāca komandu. Potenciāls ir, var vairāk. Priekš pirmā gada izdevās. Noteikti arī Ingars Kalējs savus secinājumus izdarīs, ko varēja labāk, citādāk. Kopumā apmierina,” stāsta vaiņodnieks.

Savāc kopā kādreizējos spēlētājus
“Fināldiena bija ļoti laba. Superīgs laiks, labs laukums, komandas labas. Par pirmo spēli – “Vaiņode” pirmā guva divus vārtus, mazs laukums, bija ļoti grūti atspēlēties. Pretiniekam visi nosēžas aizsardzībā. Vari kontrolēt bumbu, cik gribi, bet līdz vārtiem ir grūti tikt. Vienus vārtus gan atsitām, beigās spiedām, bet neko – viņi bija pelnījuši uzvarēt,” par piedzīvoto zaudējumu pusfinālā stāsta nīcenieks Edgars Miķelis Kovaļskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Par trešo vietu – iesākām labi, iesitām. Tad ielaidām pēc tam divus, kļūdījāmies divas reizes nevajadzīgi, bet pēc tam atsitām savus momentus. Pretinieks sāka nesmuki spēlēt, ar elkoņiem pa seju. Tas viņus pašus salauza. Viņi vairs nekoncentrējās futbolam, bet citām lietām, tā 4:2 un trešā vieta,” norāda “Nīcas” futbolists.

“Nīcas” futbolisti ar iegūto trešās vietas kausu. Foto – Uldis Dobelis

E. Kovaļskis priecājas, ka uz Dienvidkurzemes novada čempionātu “Nīcas” sastāvā izdevās savākt džekus, kuri ikdienā vairs netrenējas un nespēlē. “Vieta šoreiz bija mazāk svarīga nekā savākšanās kopā. Mums šoreiz sastāvā bija tie, kas pirms pieciem gadiem spēlēja pirmajā līgā. Man bija uzdevums savākt komandu, negribējās savākt virslīgas džekus, tapēc piedāvāju tiem, ar ko mēs kādreiz spēlējām, draugiem. Visi ar lielāko prieku piekrita. Tagad pēc turnīra vēl brauksim kopīgi atpūsties,” piebilst futbolists.

Aizputniekiem atsaucība lielāka
Savu čempionātu šovasar sarīkoja arī aizputnieki, kuriem Aizputes pilsētas čempionātā piedalījās astoņas komandas.

Par Aizputes čempioniem tika kronēti “Caljan” futbolisti, bet sudraba medaļas ieguva “Latiron/ABA” vienība. Bronzas godalgas tika “Zvejniekam”.

Piedalās arī Liepājas čempionātā
Dienvidkurzemes novada komandas piedalījās arī Liepājas pilsētas amatieru futbola čempionātā. A līgā čempiona titulu izcīnīja “FK Nīca/OtankiMill”, kuri lielajā finālā pārspēja “Medze/BL Serviss”.

B līgā bronzas godalgas ieguva “Priekule/Ruģi”, kas pēcspēļu sitienos pārspēja “Izsauc ballīti”. “Priekule/Ruģi” pārstāvis Ralfs Jansons saņēma labākā vārtsarga balvu.

Dienvidkurzemes novada čempionāta futbolā noslēguma tabula

 1. “Vaiņode”
 2. “Zvejnieks”
 3. “Nīca”
 4. “Caljan”
 5. “Pāvilosta”
 6. “Priekule”

Dienvidkurzemes novada čempionāta futbolā rezultatīvākie spēlētāji

 1. Renalts Freimanis “Caljan” – 12 vārti
 2. Mārtiņš Blumbergs “Vaiņode” – 9
 3. Džordans Inge “Zvejnieks” – 8
 4. Mārcis Štolceris “Nīca” – 6
 5. Elvijs Reķēns “Nīca” – 4
 6. Ralfs Jansons “Priekule” – 4

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.