Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā iedegsies Ziemassvētku eglītes

Ar svētku pasākumiem un aktivitātēm no 2. līdz 14. decembrim Dienvidkurzemes novadā iedegs pilsētu un pagastu galvenās Ziemassvētku egles, aicinot svētku sajūtu rast kopā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priekulē 2. decembra vakarā norisināsies pirmais Jautrais svētku gājiens, ietērpjot pilsētu svētku gaismās kopā ar pasaku tēliem – Balto lāci, sniegavīru Olafu un viņu draugiem. Gājienā laikā no Priekules vidusskolas līdz Ģimeņu dārzam gaidāmas vairākas pieturvietas, kurās būs veicami dažādi uzdevumi, bet galapunktā ar karstu tēju, piparkūkām un rotaļām sagaidīs Ziemassvētku vecītis, lai kopīgi iedegtu Priekules galveno svētku egli, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

“Mūsu pilsētas Ziemassvētku eglīte Ģimeņu dārzā, kas agrāk bija rotaļu laukums, iestādīta vairāk kā pirms10 gadiem. Jau pāris gadus tā sasniegusi vajadzīgo augstumu, lai to lepni varētu dēvēt par galveno pilsētas svētku egli. Tāpēc aicinām pievienoties gan gājienā, gan eglītes iedegšanā, jo brīnumu laiks ir sācies!” aicina Priekules pilsētas kultūras darba organizatore Rigonda Džeriņa, piebilstot, ka pasākuma laikā gaidāmi arī dažādi pārsteigumi.

Pulcēšanās gājienam no plkst. 16.40 pie Priekules vidusskolas. Bet pirms gājiena, plkst. 15.30 Priekules ev. lut. baznīcā aicināti uz svētku noskaņu koncertu “Ziemassvētku roze”, kurā piedalīsies bērni, jaunieši, absolventi un skolotāji no Priekules Mūzikas un mākslas skolas, Priekules vidusskolas, Krotes Kronvalda Ata pamatskolas un Liepājas Pop Rok skolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizputē 4. decembrī no plkst. 18.00 ikviens aicināts uz pilsētas svētku egles iedegšanas pasākumu “Brīnumi notiek!” laukumā pie Aizputes tūrisma informācijas centra. Kopā ar bērniem egles rotājumus palīdzēs izgaismot dažādi pasaku tēli, bet pēc tam uzstāsies pasākuma īpašie viesi – Ivo Fomins ar grupu, izpildot gan ziemas noskaņas dziesmas, gan mūziķa visiem labi zināmos un populāros skaņdarbus.

“Arī šogad pilsētas egle atceļojusi no tuvākās apkārtnes mežiem, kuras izvēlē tradicionāli piedalās pilsētas pārvaldnieks, atrodot to īsto un vienīgo. Kā skaists pārsteigums aizputniekiem un viesiem – eglīte rotāsies jaunā rotā!” stāsta Aizputes pilsētas kultūras darba organizatore Inta Rudzīte.

Arī Grobiņas pilsēta grobiņiekus un pilsētas viesus aicina 4. decembrī plkst. 18.00 sanākt stāvlaukumā pie Grobiņas pilsdrupām. Šogad svētku egli ar īpašu teatrālu programmu modinās Sniega karaliene (Ginta Latiša) apburtajā mežā ar porcelāna statujām, kuru tēlos iejutīsies Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas 10.b klases audzēkņi un Ziemassvētku vecītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sniega karaliene savā ledus pilī pamanījusi, ka apburtais mežs ir cieši aizmidzis un palaidis garām, ka ziema jau ir sākusies. To nevar tā atstāt, jo karalienes mīļākajā gadalaikā gan kokiem, gan porcelāna statujām, kas mežā izvietotas, ir jābūt nomodā, lai kopīgi priecātos par salu un sniegu. Liekot lietā burvestības, viss mostas, bet lielā, skaistā egle cieši jo cieši aizmigusi un Sniega karaliene viena tomēr nespēj to atmodināt. Tāpēc visiem būs jānāk talkā, lai egli modinātu, bet īpašais viesis – Ziemassvētku vecītis ar rūķiem noteikti spēs dot kādu noderīgu padomu,” par svētku pasākuma sižetu stāsta Grobiņas pilsētas kultūras darba organizatore Monta Saldeniece. Pasākuma laika būs iespēja arī paviesoties maģiskajā ledus pilī, kā arī radoši darboties. Ziemassvētku vecītis aicinās uz kopīgu fotografēšanos un labprāt saņems tieši rokās bērnu rakstītās vēstules. Sniega karaliene atmodinās svētku egles arī Pāvilostā, Rucavā, Kalvenē, Dunalkā, Vecpilī un Virgā.

Bet Durbē 11. decembrī plkst. 17.00 norisināsies gan Ziemassvētku egles iedegšana, gan tradicionālā Rūķu takas atklāšana. “Rūķu takas galvenais posms ir Raiņa ielā, sākot no Durbes muzeja līdz Raibai muižai un šogad taku papildinās pavisam jauni rūķi klāt jau esošajiem. Taču aicinām ikvienu Durbes iedzīvotāju radīt svētku noskaņu sev un citiem, un rotāt savas mājas, pagalmus, vārtus ar rūķiem, lai arī šogad Durbe kļūtu par rūķu pilsētu,” aicina Durbes pilsētas kultūras darba organizatore Daira Veilande. Egles iedegšanas pasākumu Durbes kultūras namā ieskandinās mazie dejotāji, bet pēcāk pilsētas centrā sagaidīs Ziemassvētku vecītis ar rūķiem un gardām pankūkām, karstvīnu un citiem gardumiem, rotaļās un aktivitātēs, iededzot pilsētas galveno svētku egli. Vakara noslēgumā visi aicināti doties pastaigā pa atklāto Rūķa taku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.