Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novada jaunie vides reportieri dosies misijā “Bioreģions”

Jau šo piektdien un sestdien Cēsīs norisināsies jauno vides reportieru misija “Bioreģions”, kur pulcēsies vairāk nekā 25 jaunieši no visas Latvijas, lai veidotu rakstus, foto un video stāstus par Gaujas Nacionālā parka bioreģiona vides problēmām un risinājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno vides reportieru misijas “Bioreģions” mērķis ir aicināt jauniešus no 11 līdz 25 gadu vecumam pētīt un izzināt vides problēmas, kā arī popularizēt risinājumus un apgūt mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai par Gaujas Nacionālā parka nesen tapušā bioreģionu. Misijas laikā jauniešiem būs iespēja izvērtēt dažādas tēmas, kā piemēram, aprites ekonomikas veicināšana, bioloģiskās daudzveidības vairošana pilsētvidē, bioloģiskās pārtikas patēriņa veicināšana un tekstilizstrādājumu ilgtspējība Cēsīs un tās apkārtnē, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas vides aizsardzības fonda pārstāve Evelīna Krieviņa.

“Iedvesmojoties no starptautiskām jauno vides reportieru misijām, kur ir piedalījušies arī mūsu jaunieši, pirmo reizi esam nolēmuši organizēt nacionāla līmeņa misiju arī Latvijā. Zināms dzinulis bija arī nesen tapušais bioreģions. Misijas laikā jauniešiem būs iespēja izpētīt bioreģiona vides aizsardzības izaicinājumus un labo praksi, domāt risinājumus un par to komandās veidot rakstus, foto vai video stāstus. Tādējādi jaunieši pilnveidos gan savas zināšanas, prasmes, gan kopumā palīdzēs plašāk popularizēt bioreģiona nozīmi sabiedrībai,” stāsta Jauno vides reportieru programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšans.

Jauno vides reportieru misijā “Bioreģions” piedalīsies Cēsu novada pašvaldības bezatkritumu kopienas vadītāja Lāsma Ozola, Bezatkritumu veikala ieber.lv īpašniece Agnese Gaidelone, SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” Vides izglītības nodaļas vadītaja Ieva Freimane – Mihailova, Vides izglītības projektu vadītāja Evija Tiltiņa, Cēsu novada pašvaldības Vides un klimata neitralitātes nodaļas vadītāja Inta Ādamsone, Komunikācijas speciāliste “Skola6” Linda Broka un dabisko zālāju eksperte Maija Medne. Un albalstu jauniešiem darbu procesā sniegs pieredzējuši eksperti – laikraksta “Diena” un portāla Delfi.lv žurnāliste Kitija Balcare, Latvijas televīzijas un raidījuma “Vides Fakti” žurnālists Uldis Birziņš, ziņu aģentūras LETA Foto redaktore Lita Millere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Misijā “Bioreģions” pulcēsies jaunieši no Rīgas, Jelgavas novada, Cēsu novada, Talsu novada, Mārupes novada, Vecumnieku novada, Dienvidkurzemes novada, Kuldīgas novada.

Gaujas Nacionālā parka bioreģiona koncepts ietver sešus principus un astoņus prioritāras rīcības virzienus, kuri ir vērsti uz to, lai veicinātu bioloģiskās pārtikas ražošanu un patēriņu reģionā, nodrošinātu dabas saglabāšanu un atjaunošanu, mazinātu atkritumu rašanos sadzīvē un saimniekošanā, veicinātu vietējā apritē balstītu ekonomiku, veicinātu pāreju uz atjaunojamajiem energoresursiem, atbalstītu saudzīgu dabas resursu un kultūrvēsturiskā mantojuma izmantošanu un attīstītu tūrismu, kas piedāvā autentisku pieredzi.

Vides izglītības fonds (VIF) ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.