Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā kompensēs daļu no izmaksām par ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem

Dienvidkurzemes novada domes sēdē 28. jūlijā deputāti izskatīja jautājumu par ēdināšanas izmaksām Dienvidkurzemes novada pirmsskolas izglītības iestādēs 2022./2023. mācību gadam un vienojās daļu no tām kompensēt no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Vecākiem būs jāmaksā 2,20 eiro dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti lēma, ka ar 2022. gada 1. septembri visās Dienvidkurzemes novada pašvaldības iestādēs, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmu, būs vienota ēdināšanas maksa 2,20 EUR dienā. Šīs izmaksas sastāda brokastis un launags – 0,50 EUR katra ēdienreize, pusdienas 1,20 EUR. Gadījumos, ja bērns neapmeklēs izglītības iestādi pilnu dienu, vecāki varēs maksāt par atsevišķām ēdienreizēm, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova.

Pašvaldības Finanšu un grāmatvedības daļa, veicot ēdināšanas pakalpojuma faktisko izmaksu kalkulācijas pēc pirmā pusgada pārtikas, energoresursu un citām izmaksām visās Dienvidkurzemes novada pašvaldības pirmskolas izglītības iestādēs, secināja, ka tās ir ievērojami atšķirīgas – cenu amplitūda ir no 2,29 līdz 4,37 EUR dienā. Vidējās izmaksas, lai nodrošinātu trīsreizēju ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, ir 3,15 EUR. Šī summa aprēķināta, ņemot vērā šībrīža pārtikas un enerģijas cenas un citas izmaksas.

Deputāti, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī un dažādās materiālās situācijas ģimenēs, vienojās, ka nepieciešams vecākiem atvieglot izmaksu slogu par bērnu ēdināšanu pirmskolas izglītības iestādēs un nolēma noteikt vecāku līdzmaksājumu 2,20 EUR dienā, starpību kompensējot no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Tādējādi šī gada budžetā šīm vajadzībām rezervēti 150 tūkstoši EUR, bet nākamā gadā būs nepieciešami 395 tūkstoši EUR.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Saistošajiem noteikumiem 100% atlaidi par ēdināšanu pirmskolas izglītības iestādēs saņems trūcīgo mājsaimniecību bērni, 50% atlaidi bērni ar invaliditāti, daudzbērnu ģimeņu, aizbildnībā esošie, audžuģimenē ievietotie bērni, kā arī maznodrošināto mājsaimniecību bērni.

Par ēdināšanas izmaksām skolēniem deputāti lems augusta sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.