Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novada muzeji un senlietu krātuves aicina uz “Muzeju nakts” aktivitātēm

Jau 20. reizi Latvijas muzeji piedalīsies starptautiskajā Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts 2024”, kas šogad norisināsies 18. maijā. Dalībnieku vidū apmeklētājus aicina arī muzeji un senlietu krātuves no Dienvidkurzemes novada, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad akcijas vienojošā tēma Latvijas muzejos ir izzināt un iegūt, pētīt un saprast, kas saistīta ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku “Muzeji izglītībai un pētniecībai”. Akcijas pasākumi tradicionāli norit muzejiem neierastā laikā – iestājoties tumsai, tādejādi aicinot iepazīt muzejus, senlietu krātuves un to piedāvātās ekspozīcijas citā gaismā. Akcija Dienvidkurzemes novadā sāksies jau 10. maijā, kad uz nakts orientēšanās spēli pa Durbes pilsētu aicina Durbes muzejs, bet 11. maijā “Muzeju nakts” diena Vecpilī, dodoties izzinošā ekspedīcijā kopā ar Zemes spēka vietu un to enerģiju noteicēju Juri Egli.

Savukārt 18. maijā Aizputes novadpētniecības muzejā “Muzeju nakts” ietvaros atklās mākslinieka Pētera Postaža gleznu personālizstādi, kā arī pēcāk norisināsies aktivitātēs, atbilstoši akcijas tematikai. Vakars noslēgsies Aizputes Romas katoļu baznīcā ar koncertu “Mūzikas krāsu palete” kopā ar flautisti Anci Edelmani un ģitāristu Miķeli Gidendorfu.

Kazdangas muzejs aicinās apskatīt laikapstākļu deķu izstādi, Apriķu muzejā iepazīsti muižas un muižnieku dzīvi 18.,19. un 20. gs., kā arī izzini mūsu senču dzīvi un Apriķu muižas bēniņu noslēpumus.
Uz akcijas pasākumiem 18. maijā aicina arī Bārtas muzejs, Vērgales pagasta muzejs, Durbes muzejs, Dunalkas senlietu krātuve un Liepājas RAS Nenovērtēto lietu muzejs. Ieeja muzejos un senlietu krātuvēs akcijas laikā bez maksas.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.