Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā par pieciem likumpārkāpumiem ar 1500 eiro sodīts mopēda vadītājs

Otrdien Valsts policijas amatpersonas patrulējot ar dienesta transportlīdzekli Dienvidkurzemes novadā, Sakas pagastā, pamanīja mopēdu un dienesta transportlīdzeklī esošā sistēma, nolasot mopēda reģistrācijas numura zīmi, norādīja likumsargiem, ka mopēds nav reģistrēts un par to nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Mopēda vadītājs tik drīz apstāties nevēlējās, taču tad, kad tas tika apturēts, konstatēti vēl citi pārkāpumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 17.oktobrī, ap pulksten 13.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, patrulējot Dienvidkurzemes novadā, Sakas pagastā pa autoceļu Ventspils-Leči-Grobiņa pamanīja mopēdu, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā un par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Tika pieņemts lēmums mopēdu apturēt, taču tā vadītājs nepakļāvās policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli un iebrauca blakus esošās mājas teritorijā, cenšoties izvārīties no pārbaudes.

Transportlīdzeklis tika apturēts un bez jau iepriekšminētajiem pārkāpumiem tika konstatēts, ka mopēda vadītājam nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un viņš atradies alkohols reibumā. Vīrieša izelpā konstatētas 1,31 promiles alkohola.

Pret mopēda vadītāju uzsākti pieci administratīvo pārkāpumu procesi – par nepakļaušanos tādas personas prasībai apturēt transportlīdzekli, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību un par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīrietim par šiem pārkāpumiem piemērotais soda apmērs sasniedz 1500 eiro un kā papildsods ir noteikts – tiesību atņemšana uz trīs gadiem, kas nozīmē, ka trīs gadus liegts arī tās iegūt.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību.

Foto – Valsts policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.