Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novada pašvaldība noslēdz sadarbības līgumu ar Pērnavas pašvaldību

Grobiņas svētku laikā 25. maijā Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, Pērnavas (Igaunija) pašvaldības mērs Romeks Kosenkranius (Romek Kosenkranius) un priekšsēdētājs Sīms Sūrsilds parakstīja sadarbības līgumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgtais līgums ir turpinājums jau iepriekšējai sadarbībai starp bijušo Grobiņas novadu un bijušo Audru pašvaldību Igaunijā (iepriekšējais sadarbības līgums noslēgts 2010. gada 11. augustā). Igaunijā līdzīgi kā Latvijā ir notikusi administratīvi teritoriālā reforma, kuras rezultātā ir apvienotas pašvaldības, samazinot to skaitu. Audru pašvaldība pievienota Pērnavas pašvaldībai. Ņemot vērā iepriekšējo sadarbību, nolemts to nostiprināt starp abām jaunizveidotajām pašvaldībām – Dienvidkurzemes (2021. gadā izveidota pēc administratīvi teritoriālās reformas) un Pērnavas (pēc 2018. gadā īstenotās administratīvi teritoriālās reformas Audru teritorija pievienota Pērnavas pašvaldībai), portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Noslēgtais sadarbības līgums pamatojas uz Dienvidkurzemes novada pašvaldības un Pērnavas pašvaldības abpusēju vēlēšanos turpināt un attīstīt ilgstošu sadarbību. Lai varētu veiksmīgi sasniegt pašvaldībām likumdošanā apstiprinātos mērķus un šo izaicinājumu sasniegšanā atvēlētos Eiropas Savienības finanšu līdzekļus, ir aktualizējusies nepieciešamība veicināt abu pušu sadarbību ekonomikas, izglītības, kultūras, tūrisma, sporta un pārrobežu projektu jomās.

Savstarpējais sadarbības mērķis ir pieredzes apmaiņa dažādās pašvaldību dzīves jomās, sadarbības projektu sagatavošana un veiksmīga īstenošana, kā arī iedzīvotāju iesaistīšana labas pašvaldību pārvaldības iedzīvināšanā. Abu pašvaldību sadarbība paredz veicināt attiecības, savstarpēju saprašanos, draudzību starp Dienvidkurzemes novada un Pērnavas pašvaldības iedzīvotājiem; palīdzēt abu pašvaldību darbiniekiem, veicinot pieredzes apmaiņu ekonomikas, izglītības, kultūras, tūrisma, sporta un pārrobežu projektu jomās; plānot un realizēt sadarbības projektus ekonomikas, dabas aizsardzības, sociālās aizsardzības, sociālās aprūpes, izglītības, kultūras, tūrisma un sporta jomās; atbalstīt kontaktu dibināšanu un attīstīt sadarbību starp abu pašvaldību uzņēmumiem, sabiedriskajām organizācijām, mācību iestādēm, bibliotēkām, kultūras un sporta iestādēm un kolektīviem; regulāri veikt informācijas apmaiņu par pašvaldību attīstību un svarīgākajiem pašvaldības notikumiem; atspoguļot abu pašvaldību savstarpējo sadarbību pašvaldības informatīvajos izdevumos, mājaslapās un sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar šī sadarbības līguma parakstīšanu spēku zaudē 2010. gada 11. augustā noslēgtais līgums starp Grobiņas novada Domi un Audru pašvaldību.Noslēgtais sadarbības līgums stājas spēkā ar parakstīšanas brīdi un ir spēkā uz nenoteiktu laiku.

Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.