Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novada pašvaldība plāno veikt esošās dalītās vākšanas sistēmas infrastruktūras inventarizāciju

Dienvidkurzemes novada pašvaldība plāno veikt esošās dalītās vākšanas sistēmas infrastruktūras inventarizāciju un izvērtēt jaunas nepieciešamību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komentējot Valsts kontroles (VK) veikto revīziju, pašvaldība savā paskaidrojumā VK norāda, ka revīzija bija nepieciešama, jo esot konstatēti trūkumi valsts mērogā, kas apgrūtina bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas sistēmas ieviešanu un līdz ar to arī Latvijas un Eiropas mērķu sasniegšanu, vēsta LETA.

Pašvaldība uzskata, ka pašvaldībām šīs revīzijas norises laiks nebija piemērots, jo sakrita ar administratīvi teritoriālo reformu. Šajā laikā pašvaldībā resursi lielākoties bijuši jāvelta dažādiem ar reformu saistītu procesu un jautājumu risināšanai, kas varējis ietekmēt revīzijā sniegtās informācijas precizitāti. Tāpat revīzijas gaitā ticis konstatēts, ka atšķiras datu uzkrāšanas veids un kvalitāte apvienojamās pašvaldībās, līdz ar to ne visi dati esot salīdzināmi.

Dienvidkurzemes novads ir pārliecināts, ka revīzijā konstatētie trūkumi norāda uz valsts mērogā koordinēta dialoga, par bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas sistēmas ieviešanu, trūkumu. Tāpat pašvaldība domā, ka nepieciešams izglītot un skaidrot sabiedrībai par šīs sistēmas nepieciešamību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība plāno veikt esošās dalītās vākšanas sistēmas infrastruktūras inventarizāciju un izvērtēt jaunas nepieciešamību, lai iedzīvotājiem nākotnē būtu nodrošināta iespēja veikt bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanu tuvāk atkritumu rašanās vietai par iespējami zemāku cenu, kas savukārt palīdzētu samazināt sadzīves atkritumu apjomu.

Pašvaldība ir iecerējusi izstrādāt un uzraudzīt procedūru, kādā veicami tilpuma un masas mērījumi sadzīves atkritumiem, kas nonāk poligonā no pašvaldības teritorijas.

Jau ziņots, ka Latvijā veidotā bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas sistēma ir nesamērīga, neefektīva un ekonomiski nepamatota, secināts VK veiktajā revīzijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Revidenti secinājuši, ka pašlaik veidotā sistēma neatbilst Latvijas valsts situācijai, piemēram, vērtējot pēc iedzīvotāju skaita un apdzīvotības blīvuma. Sistēmas ieviešana ir būtiski iekavējusies, jo tā notiek haotiski, bez koordinētas vadības un sadarbības ar visām ieinteresētajām pusēm.

Kā norādījusi VK, ja sistēma tiks ieviesta tikai formāli, iedzīvotāji nebūs motivēti un nešķiros bioloģisko atkritumus tādā apjomā, kādu vajag ieplānotās infrastruktūras jaudām. Tāpat iedzīvotāji pārmaksās par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu, kā arī iespējamas sankcijas – zaudējumi Latvijas valstij, ja termiņā netiks sasniegti Eiropas Savienības (ES) noteiktie vides mērķi.

Tādēļ VK aicina pilnībā pārskatīt izvēlēto pieeju sistēmas ieviešanai un attīstībai un rast piemērotākos risinājumus, efektīvāk izmantojot pieejamos finanšu līdzekļus un infrastruktūru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.