Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā sāksies traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2023. gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk – VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonu – dosies veikt valsts tehnisko apskati traktortehnikai maksimāli tuvu tās atrašanās vietai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, t. sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei, vēsta Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Tehniskā apskate tiek veikta traktortehnikai pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika, iespējami tuvu tās atrašanās vietai vai arī individuāli, izsaucot inspektoru uz traktortehnikas atrašanās vietu, kas īpaši ērti ir tiem saimniekiem, kuriem jāiet tehniskā apskate vairākām vienībām vai arī kopā ar kaimiņa vienībām. VTUA izziņotajā valsts tehniskās apskates izbraukuma grafika vietā var ierasties jebkura traktortehnikas vienība tehniskās apskates veikšanai.

Lai mazinātu drošības apdraudējuma riskus, kurā iesaistīta traktortehnika, ar 2023. gada 1. janvāri stājās spēkā papildinātas tehniskās apskates prasības:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

traktortehnika un tās piekabe, kuras izgatavotāja noteiktais maksimālais braukšanas ātrums nepārsniedz 30 km/h, jābūt aprīkotām ar pazīšanas zīmi “Lēngaitas transportlīdzeklis”;
aizmugurē pie piekabes un puspiekabes, kuru garums, ieskaitot jūgierīci, pārsniedz astoņus metrus, kā arī pie piekabes un puspiekabes, kuru pilna masa pārsniedz 10 tonnas, jāaprīko ar pazīšanas zīmi – dzeltens gaismu atstarojošs taisnstūris ar sarkanu fluorescējošu apmali.
Turpmāk vairāk tiks pievērsta uzmanība arī traktortehnikas un tās piekabju galveno lukturu un atstarotāju novietojumam.

Traktortehnikas ikgadējās valsts tehniskās apskates laiki un vietas Dienvidkurzemes novadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.