Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novads sācis gatavoties starptautiskai zinātniskajai konferencei par Grobiņas arheoloģisko ansambli

Dienvidkurzemes novads sācis gatavoties starptautiskai zinātniskajai konferencei par Grobiņas arheoloģisko ansambli, kas plānota 2025. gadā, aģentūru LETA informēja Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ Grobiņā norisinājās starptautisks zinātnisks seminārs un plenērs “Grobiņas arheoloģiskā kompleksa veidošanās un kultūrvēsturiskā nozīme: arheoloģija, vēsture un kultūras mantojuma pārvaldība”.

Seminārā piedalījās Latvijas Universitātes profesors Andris Šnē, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja arheoloģe Ingrīda Līga Virse, Helsinku Universitātes profesore Kristina Ilvesa, profesors Kenets Aičisons no Apvienotās Karalistes, Dienvidkurzemes novada tūrisma centra eksperts tūrisma jautājumos Raimonds Reinis, Latvijas Universitātes lektore Elīna Guščika un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Kurzemes reģionālās nodaļas valsts inspektore Jana Mikuļska.

Plenēra pirmajā dienā viesi apmeklēja Liepājas muzeju, kur aplūkoja atradumu ekspozīciju, kas izveidota pēc Grobiņā veiktajiem arheoloģiskajiem izrakumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrā diena bija veltīta pastaigai pa Grobiņu un tās apkārtni, kuras laikā Reinis viesus iepazīstināja ar Ālandes dabas parku un pilsdrupu projektu un arheoloģisko ansambli jeb Grobiņas pilskalnu jeb Skābaržkalnu un apmetni, Priediena, Atkalnu, Smukuma un Porānu senkapu pārvaldību un attīstības perspektīvām.

Plenēra dalībnieki apmeklēja arī aktīvā tūrisma centru “Kuršu vikingu apmetne”, kur tūrisma kluba “OGA” pārstāve Maija Ostele pastāstīja viesiem par biedrības darbību.

Plenērs noslēdzās ar diskusiju par nākotnes perspektīvām un virzieniem, lai turpinātu Grobiņas arheoloģiskā ansambļa ceļu uz UNESCO Pasaules mantojuma nomināciju. Lai to sasniegtu, viens no galvenajiem uzdevumiem ir zinātniski pētniecisko rakstu publikācijas par Grobiņu Eiropas universitātēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis seminārs un plenērs ir priekšdarbs, lai 2025.gadā Dienvidkurzemes novadā norisinātos starptautiska zinātniskā konference par Grobiņas arheoloģisko ansambli.

Kā vēstīts, 2020.gada janvārī Latvija UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam nominējusi Grobiņas arheoloģisko ansambli.

Nominācija tapusi, sadarbojoties Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldei (NKMP), Grobiņas novada domei un vietējiem iedzīvotājiem ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Universitātes, Liepājas pašvaldības (Liepājas muzeja), Latvijas Pašvaldību savienības un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegtās nominācijas Pasaules mantojuma sarakstam izvērtē padomdevējinstitūcija Starptautiskā ievērojamu vietu un pieminekļu padome (ICOMOS). Ņemot vērā ekspertu ieteikumus, lēmumus par vietu iekļaušanu Pasaules mantojuma sarakstā pieņem UNESCO Pasaules mantojuma komiteja.

UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā no Latvijas pašlaik iekļauti trīs objekti – Rīgas vēsturiskais centrs kopš 1997.gada, Strūves meridiāna loka divi punkti kopš 2005.gada un Kuldīgas vecpilsēta kopš šā gada.

Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.