Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidrietumos un vietām Vidzemē nedēļas nogalē mežos saglabāsies augsta ugunsbīstamība

Dienvidrietumos un vietām Vidzemē nedēļas nogalē un arī pirmdien mežos saglabāsies augsta ugunsbīstamība, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzeltenais ugunsbīstamības brīdinājums ir spēkā līdz pirmdienas vakaram, vēsta LETA.

LVĢMC aicina būt piesardzīgiem mežu un krūmāju tuvumā, nekurināt ugunskurus un nemet zemē izsmēķus. Savukārt aizdegšanās gadījumā uzreiz jāziņo glābšanas dienestam.

Jau vēstīts, ka 2.maijā visā Latvijas teritorijā sācies meža ugunsnedrošais laikposms, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD atgādina, ka ikvienam iedzīvotājam, uzturoties mežā, jāievēro ugunsdrošības prasības, piemēram, pa mežu un purvu ārpus ceļiem aizliegts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, ugunskurus drīkst kurināt tikai īpaši ierīkotās vietā.

Ugunsnedrošā laikposma sākumu un beigas ik gadu nosaka VMD, ņemot vērā laikapstākļus. Paliekot siltākam un sausākam laikam, ugunsbīstamība mežā būtiski palielinās.

Dienests norāda, ka visbiežākais meža ugunsgrēku cēlonis ir cilvēku apzināta, neapzināta vai neuzmanīga rīcība ar uguni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzturoties mežā un purvā, ikvienam no šodienas aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas, atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Par šo aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

Meža izstrādātājiem no šodienas cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar VMD ikreizēju rakstisku atļauju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības tehnika spētu brīvi pārvietoties.

VMD dzēš visus meža ugunsgrēkus neatkarīgi no meža piederības. Pēc meža ugunsgrēka likvidācijas meža īpašnieka pienākums ir ugunsgrēka vietas uzraudzība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.