Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Drīzumā gaidāmajās mācībās Latvijas gaisa telpā lidināsies ASV kaujas helikopteri un paredzēta tehnikas pārvietošanās pa ceļiem

Foto – Aizsardzības ministrija

Drīzumā gaidāmajās starptautiskajās militārajās mācībās Latvijas gaisa telpā notiks ASV bruņoto spēku lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru “Apache” lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī paredzēta militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību sagatavošanās ietvaros pirmie lidojumi un militārās tehnikas pārvietošanās sāksies no 13.februāra.

No 18.februāra līdz 23.martam Latvijas teritorijā norisināsies ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā vadītās starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 22”. Bez tam, no 28.februāra līdz 11.martam notiks arī NBS Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Crystal Arrow 22”.

Abās mācībās iesaistītās vienības savstarpēji sadarbosies, demonstrējot NATO dalībvalstu kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu. Mācību “Saber Strike 22” un “Crystal Arrow 22” mērķis ir pilnveidot sabiedroto valstu militāro vienību savietojamību taktisko operāciju laikā, tostarp demonstrējot spējas izpildīt uzdevumus ziemas apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību ietvaros notiks arī Baltijas reģiona pretgaisa aizsardzības vienību treniņi. Viens no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācību uzdevumiem ir uzlabot štāba komandvadības elementu sadarbību, kā arī praktiski testēt daudznacionālu operāciju plānošanas un īstenošanas procedūras.

Militārajās mācībās “Saber Strike 22” un “Crystal Arrow 22” piedalīsies kopumā aptuveni 2800 karavīru un zemessargu no Latvijas un ASV, kā arī vēl no desmit valstīm, kuru vienības veido Latvijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu.

Kanādas vadītajā kaujas grupā ir karavīri no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Īslandes, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas bruņotajiem spēkiem. Alianses komandvadības struktūras mācībās “Saber Strike 22” pārstāvēs NATO Apvienotā nodrošinājuma pavēlniecība un citi starptautisko operāciju atbalsta elementi.

Visi mācību uzdevumi tiek veikti atbilstoši Latvijā noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.