“Dunalka” šokē “Liepājas Karaļus”, atņemot uzvaru regulārajā čempionātā

Svētdien ar negaidīties notikumiem noslēgusies Liepājas čempionāta florbolā regulārā sezona, kur noslēdzošajā mačā “Dunalka” atņēma uzvaru “Liepājas Karaļiem”.

Noslēdzošais sestais pamatturnīra posms solīja vairākas intrigas un pavisam noteikti nelika par sevi vilties. Aizraujoši notikumi risinājās jau no pirmās spēles līdz pat septītā mača pēdējām sekundēm, portālu “ReKurZeme” informē FK “Kurši”/Florbola sporta skolas direktora p.i. Normunds Krūmiņš.

“Priekule/Sērdieņi” paveic savu darbiņu, “Dunalka” apsteidz “FK Kurši FSS”

Svētdienas rītā pirmā cīņa lielā mērā izšķīra komandu likteni, kuras automātiski iesoļos pusfinālā. Pēdējā posmā EX Leģions varēja apspēlēt tiešos konkurentus “Priekule/Sērdieņi’ un pakāpties uz tabulas otro vietu. Leģions iesāka daudzsološi, atklājot vārtu rēķinu jau  mača 2. minūtē, taču Priekules florbolisti atbildēja ar trīs vārtiem un nerealizētu soda metienu. Otrā puslaika sākumā “Priekule/Sērdieņi” panāca jau 6:1 un faktiski nodrošināja ne tikai uzvaru mačā, bet iekļūšanu pusfinālā. Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās K.Tiškus.

Lai no savas puses izdarītu maksimumu, otrajā mačā Priekulei bija jāpārvar “Kuršu vecāku” latiņa. Kaut arī pirmā puslaika metienu attiecība bija 16:4 par labu mača favorītiem, tomēr spēles tablo vēstīja tikai par 3:0 vadību. Otrā puslaika sākumā A.Kaurāts panāca 1:3 un parādīja, ka arī vecāku komanda nav gatava viegli atdot uzvaru. Atlikušajā laikā “Priekule/Sērdieņi” turpināja ofensīvu, tomēr tālāk par 4:1 uzvaru netika. Tiesa, ar to bija gana, lai paveiktu visu iespējamo, lai saglabātu intrigu par regulārā čempionāta uzvarētājiem.

Trešajā spēlē “Durbei” bija pēdējā iespēja izrauties no tabulas sestās vietas. Pirmajā puslaikā “FK Kurši FSS” panāca 2:0 vadību, kas otrajā nogrieznī sāka dilt. Vispirms vairākumā L.Sorokins starpību samazināja līdz minimumam, bet 39. minūtē E.Ronis panāca izlīdzinājumu. Mača beigās notikumi risinājās īpaši spraigi. Vispirms Florbola sporta skolas jaunieši palika mazākumā, dodot iespēju Durbes vienībai izraut uzvaru, tomēr pamatlaika pēdējā sekundē, spēlējot mazākumā, G.Finks panāca 3:2 savas komandas labā.

Savā Liepājas čempionāta debijas sezonas noslēdzošajā mačā atraktīvu sniegumu demonstrēja “Kuršu vecāki”. Spēlē pret “EX Leģions” abas vienības nekautrējās regulāri doties pretuzbrukumos un pārbaudīt oponentu vārtu drošību. Šoreiz Leģiona vīri apliecināja prasmi uzbrukuma noslēgumā un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 12:0. Ar 5(2+3) punktiem izcēlās K.Kalns, bet snaipera A.Jakušina rēķinā “hat-trick”.
Nākamais bija ļoti principiāls duelis starp “FK Kurši FSS” un “Dunalku”, jo uz spēles potenciāli bija likta ceturtā vieta turnīra tabulā. Pirmās 20 minūtes aizritēja pacietīgā pretinieku izlūkošanā, kas noslēdzās ar bezvārtu 0:0. Vien mača 29. minūtē A.Lūsēns izvirzīja vadībā Florbola sporta skolas komandu, bet nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām L.Senius atjaunoja līdzsvaru – 1:1. Uzvarētāju liktenis izsķīrās pēcspēles metienu sērijā, kur A.Lūsēna vārti un nevainojamā O.Venckusa darbība vārtos atnesa “FK Kurši FSS” panākumu 2:1.

Pēdējās divās cīņās laukuma devās “Liepājas Karaļi”, kuriem bija nepieciešamas divas pamatlaika uzvaras, lai svinētu panākumu regulārajā čempionātā. Maču pret “Durbi” viņi iesāka pārliecinoši, panākot 3:0 vadību pēc 20 spēlētām minūtēm. Otrajā puslaikā durbēnieši uzsāka pakaļdzīšanos, kas vainagojās ar vārtiem 25. un 39. minūtē. Spēles izskaņā Karaļiem izdevās nosargāt minimālu uzvaru 3:2, taču “Durbe” tiešām prata pakutināt nervus čempionāta favorītiem.

Regulārā čempionāta pēdējā cīņā laukumā “Liepājas Karaļi” un “Dunalka”. Uz spēles nopietnas likmes – Dunalkai iespēja pakāpties uz TOP4, bet Karaļiem – uzvarēt regulāro čempionātu. Jau pēc pirmajām divām spēles minūtēm ar 2:0 vadībā nonāca “Liepājas Karaļi”, taču perioda turpinājumā “Dunalka” rādīja raksturu, panākot izlīdzinājumu 3:3. Otrajā puslaikā “Dunalka” divreiz izvirzījās vadībā, bet ik reiz Karaļi prata panāk izlīdzinājumu, divreiz precīzi metot Ģ.Pogam. Liepājniekiem neizšķirts nederēja, tāpēc nācās iet uz visu banku. Sagaidot nelielu pretinieku atslābumu, 24 sekundes pirms mača finālsirēnas K.Skroderēns panāca 6:5 par labu “Dunalkai”, kas ļāva pašiem pacelties uz 4. vietu un liedza “Liepājas Karaļiem” tikt pie panākuma regulārajā čempionātā.

Noskaidroti ceturtdaļfinālu pāri un divas pusfinālistes

Regulārajā čempionātā katra no komandām divreiz tikās ar visiem pretiniekiem. Pēc 12 aizvadītām spēlēm ar 21 punktu par pamatturnīra uzvarētājiem kļuva “Priekule/Sērdieņi”, bet par punktu mazāk (20) izcīnīja “Liepājas Karaļi”. Abas komandas automātiski nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīra pusfinālā.
Ar 17 punktiem pārliecinoši trešajā vietā šosezon “EX Leģions”, kuriem ceturtdaļfinālā gaidāma spēkošanās ar sestās vietas ieguvēju “Durbi”.

Pamatturnīra pēdējā spēlē “Dunalka” papildināja punktu guvumu un ar 13 punktiem bija ceturtie, bet par vienu punktu mazāk izcīnījuši “FK Kurši FSS”. Abām komandām gaidāms savstarpējais duelis arī ceturtdaļfināla duelī.

Izslēgšanas spēļu tabulu iespējams aplūkot www.floorball.lv. Atgādinām, ka izslēgšanas spēļu turnīrā par pāra uzvarētāju kļūst komanda, kura bijusi veiksmīgāka divu spēļu rezultātā. Ja abās spēlēs uzvar viena komanda, tad tā ir uzskatāma par uzvarētājkomandu. Ja viena no cīņām noslēdzas neizšķirti, bet otrā uzvar kāda no komandām, uzvaru izcīnošā komanda uzskatāma par uzvarētājkomandu. Ja katrā no spēlēm uzvar cita komanda (neatkarīgi no vārtu starpības), tad pēc otrās spēles seko 5 minūšu pagarinājums līdz pirmajiem vārtiem. Ja pagarinājumā vārti netiek gūti, tad seko 5 (pieci) pēcspēles metieni.

Grīnbergs un Jakušins dala rezultatīvākā spēlētāja godus
Noslēdzoties Liepājas čempionāta florbolā regulārajai sezonai, apkopoti arī tās rezultatīvākie spēlētāji. Par čempionāta labāko vārtu guvēju kļuvis “Priekule/Sērdieņi” uzbrukuma līderis R.Grīnbergs (18), aiz viņa par vienu precīzu metienu mazāk “EX Leģions” uzbrucējs A.Jakušins.

Grīnbergs 12 mačos ticis pie 21 (18+3) rezultativitātes punkta, tikmēr Jakušins aizvadījis par diviem mačiem mazāk un arī izcēlies ar 21 (17+4) punktu. Tuvākie sekotāji ir “EX Leģions” pārstāvji Ģ.Ansons (12+6) un N.Lazdāns (10+8). Starp aizsargiem rezultatīvākais aizvien “Liepājas Karaļi” pārstāvis K.Matiks ar 16 (8+8) punktiem.

Pēdējos mačos “Priekule/Sērdieņi” vārtos atkal līmenī bijis D.Straupenieks, kurš ar atvairītiem 85,90% ir labākais starp vārtu vīriem.