Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Durbē būs Z.A. Meierovica dzimšanas dienai veltīts atceres brīdis

Svētdien, 5. februārī, pulksten 12 Durbes muzejā sāksies Z.A. Meierovica dzimšanas dienai veltīts atceres brīdis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemiņas pasākuma laikā apmeklētāji varēs noskatīties 15 minūšu garu īsfilmu, kas uzņemta 1995. gadā, atklājot Z.A. Meierovicam veltīto piemiņas plāksni pie muzeja ēkas, kā arī aplūkot viņa vēsturiskos foto, kas publicēti pagājušā gadsimta 20. – 30. gadu periodikā, un dzīves foto, kas izplatītas kā pastkartes, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada
sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

“Esam lepni, ka Durbes muzeja ēkā pirms 136 gadiem dzimis viens no ietekmīgākajiem valstsvīriem un diplomātiem, kura darbība likusi pamatu galvenajiem Latvijas diplomātiskajiem sasniegumiem – Miera līgumam ar Padomju Krieviju, Latvijas starptautiskā atzīšanā de iure, uzņemšanā Tautu Savienībā un Baltijas valstu savienības veidošanā. Tāpēc ik gadu godinām viņa jubileju. Gandrīz pirms 30 gadiem no jauna atklājām piemiņas plāksni kopā ar Z.A. Meierovica dēlu Gunāru Meierovicu un viņa kundzi, kad uzņemts arī neliels video materiāls. Pirmo reizi šo plāksni 1931. gadā atklāja Kārlis Ulmanis,” stāsta Durbes muzeja vadītājs Reinis Bahs.

Šobrīd Durbē uz muzeja ēkas sienas redzama mākslinieka Ulda Kurzemnieka 2017. gadā veidotā plāksne, bet oriģināls kā eksponāts skatāms muzejā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Durbes bibliotēkā ir skatāma izstāde “Zigfrīds Anna Meierovics (1887-1925)”.

Z.A. Meierovics Durbē dzimis 1887. gada 6. februārī. Viņš bija valsts un politisks darbinieks, diplomāts. Latvijas Republikas pirmais ārlietu ministrs. Panācis Latvijas de facto un de iure atzīšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.