Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Durbē, Rīvā un citās Kurzemes upēs ūdens līmenis tuvojas pēdējo gadu augstākajai atzīmei

Bārtas upe sestdien, 29. janvārī. Foto no Ulda Seska arhīva.

Lietus un kūstošā sniega ūdeņi veicina strauju ūdens līmeņa kāpumu Kurzemes upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Užavā pie Tērandes ūdens līmenis vairs tikai par dažiem centimetriem atpaliek no pēdējo desmit gadu maksimuma, kas reģistrēts 2012.gada janvārī, vēsta LETA.

Arī citās upēs Kurzemes rietumu daļā, tai skaitā Durbē un Rīvā, ūdens līmenis tuvojas pēdējo gadu augstākajai atzīmei.

Šonedēļ Bārtā ūdens līmenis paaugstinājies par vairāk nekā diviem metriem, kāpums turpinās, bet svētdienas rītā ūdens līmenis vēl nav sasniedzis mēneša sākumā novēroto maksimumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar mazāku intensitāti ūdens līmenis paaugstinās valsts centrālās daļas upēs. Vairumā Vidzemes un Latgales upju ūdens līmenis ir stabils.

Līdz otrdienai, 1.februārim, Rietumlatvijā spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs un par palieņu un citu zemāko vietu applūšanu.

Tuvākajā diennaktī brīdinājums par augstu ūdens līmeni spēkā arī Lielupē, Gaujas lejtecē un Rīgas ūdenstilpēs. Ūdens līmeņa celšanās saistīta arī ar vētru – teju visā Baltijas jūrā ūdens līmenis ir paaugstināts.

Nākamnedēļ, atgriežoties salam, ūdens līmenis upēs sāks pazemināties. Kurzemes upes, kas patlaban ir brīvas no ledus, sāks aizsalt, ledus veidosies arī citu upju vaļējos posmos. Dažviet iespējami vižņu sablīvējumi un to izraisīta ūdens līmeņa krasa paaugstināšanās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.