Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Durbes upē ūdens līmenis cēlies par diviem metriem; izsludina oranžo brīdinājumu

Durbē pie Cīravas ūdens līmenis vēl par pusmetru atpaliek no 2017.gada novembrī sasniegtā maksimuma. Foto no 2017. gada. Foto – Sarmīte Braša.

Lietus un kūstošā sniega, kā arī ledus sastrēgumu dēļ turpinoties ūdens līmeņa kāpumam, dzeltenais brīdinājums Kurzemē nomainīts pret oranžo, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlāk oranžais brīdinājums izsludināts arī Bauskas novadā saistībā ar otrdien un trešdien gaidāmu ledus iešanu Lielupes augštecē. Prognozēta palieņu un citu zemāko vietu applūšana.

Oranžās pakāpes brīdinājums nozīmē, ka iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, kā arī telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji aicināti nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās un neapmeklēt tās.

Brīdinājums Kurzemē galvenokārt attiecas uz Ventu un Durbi. Ventā pie Kuldīgas un lejpus pilsētas iet ledus, ūdens līmenis sasniedzis augstāko atzīmi pēdējo gadu laikā, tomēr tas nav tik augsts kā 2010.gada pavasara lielajos palos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Durbē kopš gadumijas ūdens cēlies par aptuveni diviem metriem, sākušas applūst palienes, gaidāma plašāku teritoriju applūšana. Durbē pie Cīravas ūdens līmenis vēl par pusmetru atpaliek no 2017.gada novembrī sasniegtā maksimuma.

Citviet Latvijas rietumu un centrālajā daļā paliek spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni un palieņu applūšanu. Prognozētais maksimālais ūdens līmenis janvāra pirmajā dekādē vairākās novērojumu stacijās ir ar atkārtošanās varbūtību reizi 2-5 gados.

Oranžā brīdinājuma pakāpe nozīmē, ka atsevišķos upju posmos tiks sasniegts ūdens līmenis ar atkārtošanās varbūtību reizi desmit gados.

Kurzemes un Zemgales upēs augstākais ūdens līmenis prognozēts 5.-8.janvārī. Vidzemes un Latgales upēs gaidāms mazāks ūdens līmeņa kāpums, bīstamāka situācija var veidoties vietās, kur saglabājas ledus sastrēgumi, – Aiviekstes lejtecē, Daugavā, Ogres lejtecē, Gaujas lejtecē un citviet.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.