Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dzērājšoferi Liepājā un citviet Kurzemē tiek pie kriminālprocesiem

Aizvadītās nedēļas nogalē, laika posmā no 25.novembra līdz 27.novembrim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir uzsākuši 115 administratīvo pārkāpumu procesus, no tiem 49 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Kopumā ir pieķerti deviņi transportlīdzekļu vadītāji, kuri pie stūres sēdušies reibuma stāvoklī, trīs no šiem transportlīdzekļu vadītājiem bija izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus. Četri no tiem bija transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, taču pārbaudē konstatēts, ka alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, par ko, saskaņā ar grozījumiem Krimināllikumā, iestājas kriminālatbildība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25.novembrī ap pulksten 23.50 Liepājā, Ganību ielā tika apturēts transportlīdzeklis “Land Rover”, kura vadītājs izbrauca no stāvvietas Kungu ielā 40/42 virzienā uz Dārza ielas pusi, tādejādi neizpildot ceļa zīmes Nr. 503 “Izbraukšana uz vienvirziena ceļa” prasības. Likumsargi veica alkohola pārbaudi vīrieša izelpā un konstatēja, ka viņš atradies 1,76 promiļu reibumā, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

26.novembrī ap pulksten 16.50 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī, uz Ventas tilta notika ceļu satiksmes negadījums – divu automašīnu sadursme, pēc kā viena no iesaistītajām automašīnām notikuma vietu pameta. Valsts policijas amatpersonas noskaidroja automašīnu un tās vadītāju. Konstatēts, ka Ventspilī, pa Ventas tiltu virzienā no Uzvaras ielas uz Lielā prospekta pusi vīrietis vadīja transportlīdzekli “Volkswgen” un neievēroja drošu braukšanas distanci ar priekšā braucošo transportlīdzekli “Toyota”, kā rezultātā notika sadursme. Transportlīdzekļa “Volkswagen” vadītājs pameta notikuma vietu, taču notikuma vietā atstāja automašīnas priekšējo valsts reģistrācijas numura zīmi – vadītājs tika noskaidrots un aizturēts. Likumsargi veica alkohola pārbaudi transportlīdzekļa “Volkswagen” vadītāja izelpā un konstatēts, ka viņš atradies 2,16 promiļu reibumā.

26.novembrī ap pulksten 17.50 Ventspilī, Brīvības ielā tika apturēts transportlīdzeklis “Volkswagen”, kuru vadīja vīrietis, būdams 2,16 promiļu reibumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

27.novembrī Saldus novadā, Brocēnu pagastā tika apturēts transportlīdzeklis “Mercedes-Benz”, kura vadītājs atradās 3,45 promiļu reibumā.

27.novembrī ap pulksten 13.10 Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspils novadā, Ziru pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, pēc kā automašīnas “Audi” vadītājs notikuma vietu pameta, taču tika noskaidrots un aizturēts. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja automašīnu “Audi” Ventspils novada Ziru pagastā pa meža ceļu un nedeva ceļu transportlīdzeklim “Chrysler”, kuram bija braukšanas priekšroka. Likumsargi veica alkohola pārbaudi transportlīdzekļa “Audi” vadītāja izelpā un konstatēts, ka viņš atradies 1,53 promiļu reibumā.

  1. novembrī, stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja viņa izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles vai viņš atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, kā arī ja viņš atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes. Iepriekš par to bija paredzēta administratīvā atbildība.

Saskaņā ar šiem grozījumiem, pret visiem transportlīdzekļu vadītājiem ir uzsākti kriminālprocesi. Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, vai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nedēļas nogalē ir uzsākti trīs kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām.

26.novembrī ap pulksten 00.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas patrulēja Kuldīgā, Jelgavas ielā, kur fiksēja transportlīdzekli “Mercedes-Benz”, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā, brauca ar ātrumu 77 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 27 kilometriem stundā. Konstatēts, ka vīrietis vadīja automašīnu, būdams 1,61 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

27.novembrī 21.30 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Saldus novadā, Gaiķu pagastā grāvī atrodas avarējusi automašīna. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas noskaidroja, ka vīrietis, būdams 2,88 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, vadīja automašīnu “Opel”, netika galā ar tās vadību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā cietušu cilvēku nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

27.novembrī ap pulksten 23.30 Liepājā, Graudu ielā tika apturēts transportlīdzeklis “BMW”, kuru vadīja vīrietis, būdams 1,46 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Pret visiem transportlīdzekļu vadītājiem ir uzsākti kriminālprocesi. Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

27.novembrī ap pulksten 22.40 Liepājā, Siļķu ielā tika apturēts elektroskrejriteņa un velosipēda vadītājs. Elektroskrejriteņa vadītājs atradās 1,95 promiļu reibumā, bet velosipēda vadītājs – 1,32 promiļu reibumā. Pret vīriešiem ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana reibumā būtiski apdraud gan paša, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Valsts policijas pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.